bahis siteleri

AHL má skvělou úroveň, libuje si Krutil. Stopku pro mistrovství nechápe

Foto: Martin Voltr

Pořádné kroky směrem vzhůru udělal za posledního půl roku Michael Krutil. Sparťanský obránce po šampionátu dvacítek zaujal na kempu Chicaga natolik, že brzy podepsal smlouvu na farmě a v AHL odehrál 21 zápasů!

Krutil do pátku trénuje ve Velkých Popovicích na kempu reprezentační dvacítky. Obnáší to ještě o trochu větší dřinu než pro jeho parťáky – trenéry musí zaujmout natolik, aby ho vzali i přes jeho disciplinární trest z předešlého turnaje.

Nejdřív mě ale zajímá váš finiš ročníku na farmě v Rockfordu. Na to, jak bídně se sezona rozjela, pro vás musela být porce 21 utkání fantastická.
Měl jsem štěstí, že jsem se na kempu Chicaga prosadil a poslali mě na farmu. Musím říct, že jsem byl maximálně spokojený. Bylo tam super zázemí, super tým, super realizační tým… Prostě bomba! A úroveň ligy? Skvělá. Hraje se tvrdě, rychle. Vyhovuje mi to.

„Prostě bomba! A úroveň ligy? Skvělá. Hraje se tvrdě, rychle. Vyhovuje mi to.“

Udělal jste za těch pár měsíců velký pokrok?
Jel jsem tam se svojí herní situací jako junior a myslím, že celá sezona mi pomohla dostat se na úroveň normálního profesionálního hokeje. V bruslení, rychlosti, ve hře do těla i ve hře s pukem. A co je asi nejvíc, v herním myšlení. Dostat do sebe tu hokejovost je strašně důležité. Nezdá se to, ale je v tom velký rozdíl.

Daly vám zápasy hodně zabrat?
Většinou tam jsou buď mladí hráči, kteří se snaží probojovat do NHL, nebo hráči, kteří už NHL hráli. Je tam taková konkurence, že se to ani nedá popsat. Všichni se o to perou, hraje se do těla. Dá se říct, že úroveň je krůček od NHL.

Foto: Twitter Rockford IceHogs

Jak moc se boj o místo projevuje na individualismu? Jak moc to hráči přehánějí a berou na sebe?
Já si myslím, že záleží na týmu. Určitě se v lize najdou nějaké individuality, které se na sebe snaží upoutat pozornost. Pokud jsou prostě nejlepší, tak jim to asi vychází a trenéři jsou spokojení, že dávají góly. Pokud jim to nevychází, tak jsou trenéři naštvaní, protože chtějí, aby hrál tým. Je to strašně široké téma.

Myslíte, že vy jste si do další sezony udělal dobré jméno?
Řekl bych, že jsem si tam nějaké jméno vypracoval. Snažil jsem se bojovat a dostávat se dopředu, protože jsem tam byl nejmladší. Myslím, že za celou sezonu jsem odvedl super výkony.

„Stopka tam je, všichni to vědí, a jestli mě vezmou, nebo ne, to už není v mých rukách.“

A jaké vyhlídky tedy máte před sebou?
Komunikuju s Chicagem, ale můj odjezd je pořád nejasný. Samozřejmě budou nějaké kempy, ale zatím nemám termíny, takže úplně nevím, kdy poletím. Může to být za tři týdny, ale taky za tři měsíce. A moje vyhlídky? Doufám že se tam probojuju a dostanu možnost podepsat smlouvu v NHL.

Teď se soustředíte na reprezentaci. Jaký máte z týmu pocit ve srovnání s tím loňským?
Koukněte, máme pořád šest měsíců před startem prvního zápasu na mistrovství. Věřím, že jako celý tým se vyzvedneme jak na lepší výkonnost, tak morálku, týmovost a všechno okolo.

Hlavně aby už všechno běželo normálně, že?
Doufám, že poběží. Všichni, co jsme na ledě, chceme na stadionech diváky. Bez nich to není úplně ono. Věříme, že se to všechno rozjede, už nebudou žádné bubliny a přísná opatření a pojede se tak, jak to má být.

Vy jste ale po konci minulého šampionátu dostal dvouzápasovou stopku pro ten příští. Co jste si o tom pomyslel?
Upozornili mě na to asi až týden po skončení celého mistrovství. Vůbec nechápu, za co to bylo. Je to vlastně úplně jedno řešit, protože se s tím nedá nic dělat. Slyšel jsem, že náš realizační tým se snaží vykomunikovat, jestli se ta dvouzápasová stopka vztahuje i na přátelská utkání. Jestli to tak je, super, jestli ne, tak uvidíme, co se dá dělat.

Cítíte, že to oslabuje vaši pozici v boji o mistrovství? Kdybyste byl s někým na podobné úrovni, je asi jasné, že trenéři vezmou jeho.
Je to možné. O tomhle ale vůbec nepřemýšlím a snažím se připravit tak, abych mohl co nejvíc pomoct týmu. Jak se rozhodou trenéři, to je na nich. Stopka tam je, všichni to vědí, a jestli mě vezmou, nebo ne, to už není v mých rukách. Samozřejmě se budu snažit, abych do svého výkonu dostal takové plus, že je přesvědčím a vezmou mě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz