Adamský ve druhé lize? Šok, úcta k Bobrům a příprava jako na Spartu

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Sbalil si hokejovou výstroj a vydal se na zápas, tentokrát nikoli na Spartu, Kometu či Dynamo. Martin Adamský vyrazil s ambiciózním Frýdkem-Místkem do Valašského Meziříčí. Tam si po 14 letech vyzkoušel třetí nejvyšší soutěž a byl v pozitivním slova smyslu šokován její kvalitou. "Ta soutěž se extrémně změnila, šla obrovsky nahoru a musím říct, že to nebyl jednoduchý zápas, ačkoli se jedná o druhou ligu," přiznává třinecký útočník v rozhovoru pro hokej.cz.

Nový fanshop

Jak se vůbec čtyřiatřicetiletá opora Ocelářů objevila až ve třetí nejvyšší soutěži? "Jen jsem si chtěl po zranění vyzkoušet zápasové zatížení, v utkáních nastávají jiné situace, než při tréninku. Chtěl jsem si ještě před Olomoucí ověřit, jestli je všechno v pořádku," prozrazuje Martin Adamský, který se ve druhé lize představil po čtrnácti letech. Tehdy oblékal dres Kopřivnice a v jedenácti zápasech nasbíral devět bodů.

"Zápas jsem odjezdil na sto procent. Jinak to ani nešlo, abych se v té zimě zahřál."

Tentokrát už jako zkušený bard na ledové ploše dominoval a zaznamenal tři body. Za dvě trefy a nahrávku. "Ale nepřijel jsem honit osobní ani týmové statistiky," zdůrazňuje Adamský. "Utkání jsem jednoznačně uvítal a jsem rád, že je už po zranění vše tak, jak má být," doplňuje spokojený třinecký útočník, jenž byl příjemně zaskočen kvalitou třetí nejvyšší soutěže, v níž poslední dobou působí řada zajímavých hráčů.

"Myslím, že se soutěž za těch čtrnáct let extrémně změnila. Viděl jsem už zápas proti Novému Jičínu, nyní jsem si jeden dokonce zahrál. Musím říct, že ta liga šla obrovsky nahoru. Je tam hodně bruslivých mladých kluků a nebylo to jednoduché utkání, ačkoli jde o třetí nejvyšší soutěž," přiznává Adamský. "Ale samozřejmě je patrný rozdíl mezi extraligou a druhou ligu," líčí hráč, jenž byl ozdobou středečního kola.

Zase do toho vletím, hlásí traktorista Martin Adamský »

"Za hvězdu se nepovažuju. Ale je fakt, že pár lidí se na mě přišlo podívat. Proto jsem byl zpočátku trošku nervózní, ale po prvním střídání to opadlo. Že bych byl jako Jarda Jágr, tak to opravdu ne," usmívá se Adamský. Ten se na střetnutí připravoval jako na kterékoli jiné klání v extralize. "Šel jsem do toho, jako by proti nám stála Sparta. Vše dělám na sto procent, jinak by mě to snad ani nebavilo," prozrazuje.

"Akorát jsem kluky nedohrával, protože k nim mám úctu. Přece jenom nejsou profíci, chodí normálně do práce. Jsem ohleduplný, ale jinak jsem to odjezdil na sto procent. Jinak to vlastně ani nešlo, abych se v té velké zimě zahřál," směje se Adamský, jenž už v pátek zase naskočí do extraligového kolotoče. "Jsem velice rád, že mi konečně skončilo období neustálého trénování," zakončuje s patrnou úlevou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz