Áčko potěšilo sokolovskou mládež. Všichni jsme jeden tým, říká Brzobohatý

Sokolov už dříve rozjel klubový projekt Patronů mládeže, v jehož rámci si v posledních dnech suché přípravy užili hokejisté od přípravky po dorost přítomnost hráčů A-týmu.

Partneři Českého hokeje

Myšlenka je na první dobrou jasná – propojení týmů od nejmenších dětiček, které s hokejem začínají, až po zkušené borce hrající první ligu. „Chtěli bychom mládežníkům i hráčům A-týmu ukázat, že fungujeme jako jedna organizace a jsme všichni jeden tým,“ uvádí Marek Brzobohatý, vedoucí trenér žáků, pro web hcsokolov.cz.

Roli patronů už dobře znají z předchozí sezony kapitán Tomáš Rohan anebo zadák Petr Přindiš, naopak nováčkovskou štaci si odbyli Jaromír Kverka, David Tůma a další, ke kterým se dostaneme u jednotlivých kategorií. „Nikdo z nás sice není Jarda Jágr nebo Martin Zaťovič, ale i tak si myslím, že jsou kluci rádi za naši účast na tréninku,“ domnívá se Rohan, který navštívil základnu.

„Chtěli bychom mládežníkům i hráčům A-týmu ukázat, že fungujeme jako jedna organizace a jsme všichni jeden tým.“

Nejmenší hokejisté trénovali obratnost, zahráli si hry a učili se práci s florbalovou holí a míčkem, a to pod vedením kouče Ivana Říhy. „Děti si Rohyho užily, ukázaly mu, co se naučily, a hlavně mu daly zabrat. Po prvních deseti minutách tréninku za mnou Tomáš přišel celý udýchaný a říkal, že je to náročnější než trénink áčka,“ směje se Říha.

Že si ani základna nedovolí žádné úlevy, potvrdil i zkušený forvard. „Kluci makali a užívali si to, přesně jak má být. Líbilo se mi, že trio trenérů Ivan Říha, Tomáš Petrák a Honza Pfister mají kluky vychované. Když jeden z nich mluvil, kluci poslouchali a pak dělali, co měli.“

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Kategorii U9 má na starosti nový člen trenérského štábu mládeže Tomáš Kvapil, jehož partu doplnil Petr Přindiš. „Trénink jsem si užil, vedl jsem rozcvičku, na které kluci dělali poprvé atletickou abecedu. Hráli jsme florbal, děti byly s hokejkou tak dobré, že mě to až překvapilo,“ říká tvrďák z áčka. „Očekávali jsme, že Petr klukům ukáže, jak dělat věci správně a hlavně jak k tréninkům a obecně k hokeji přistupovat. To zvládl na jedničku, takže mu děkujeme, že k nám zavítal,“ uvádí Kvapil.

Tým do deseti let s trenérem Richardem Gregorem rozvíjel koordinaci, rychlost, reakci anebo sílu. Z hlavního mužstva přišel Jaromír Kverka, který se hned domluvil na další návštěvě a byl i motivací. „Trenéři připravili výborný trénink. I pro mě bylo inspirující vidět, jak děti makaly a jak byly do všeho zapálené. Navíc jsem si dal pěkně do těla,“ směje se subtilní forvard.

„Nikdo z nás sice není Jarda Jágr nebo Martin Zaťovič, ale i tak si myslím, že jsou kluci rádi za naši účast na tréninku.“

K nejmladší žákovské kategorii (U11) přišel novic áčka David Tůma, který se do Sokova přesunul ze Vsetína a hned se intenzivně zapojil. „Trénink se mi moc líbil, kluky to muselo bavit od začátku do konce, a to je nejdůležitější. Každý tam chtěl vyhrát a všichni do toho dávali maximum,“ hodnotí nová akvizice.

Akce se zamlouvala i novému kouči Radimu Zbránkovi, který absolvoval speciální tréninky s oběma svými kategoriemi – U12 a U14. „Na všech bylo vidět nadšení, takže to splnilo účel,“ líčí trenér.

S mladší partou se zapojil do suché jednotky zadák Denis Zeman, který odešel dokonce překvapený. „Měli docela náročné tréninky. Kluci běhali schody a makali. Osobně jsem si to moc užil, bylo to i pro mě příjemné zpestření přípravy, která nám pomalu končí. Určitě bych si to někdy zopakoval,“ slibuje Zeman.

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

U hokejistů do čtrnácti let si udělal radost Tomáš Vracovský, jehož tým porazil ve fotbale trenérovo mužstvo. „Jsem moc rád, že můj tým vyhrál, takže jsme na konci nemuseli dělat žádný trest,“ směje se. „Líbilo se mi, že nikdo neremcal a všechno se dělalo naplno. Stihli jsme si i pokecat a byla zábava,“ doplňuje navrátilec z Plzně, kde dokončoval sezonu.

Celek do třinácti let trénuje Marek Brzobohatý, který se svými svěřenci přivítal z áčka Jana Pohla. „Je to vždycky zpestření, když do tréninku přijde někdo jiný a má co nabídnout,“ kvituje kouč. „Trochu jsem se vrátil do dětských let. Mohl jsem na chvilku vypnout a zablbnout si, zahráli jsem si fotbal a vybíjenou. Myslím, že se tu s mládeží pracuje velice dobře,“ připomíná Pohl.

„Trochu jsem se vrátil do dětských let. Mohl jsem na chvilku vypnout a zablbnout si.“

Zkrátka ve zpestření přípravy nepřišli ani dorostenci, jejichž patronem je už druhým rokem Jakub Vrána. „Děti hráče sledují, chodí na hokej a vnímají, jak se hráči chovají. Jsou pro ně vzorem,“ hlásí hlavní kouč Jiří Parkmann.

„Některé tváře jsem si pamatoval,“ culí se Vrána. „Trénink byl klasický – nějaká hra, překážky, kliky. Nejvíc mě ale zaujal zápal při každé disciplíně, zahráli jsme si basketbal, ve kterém se mi líbilo, že všichni měli chuť vyhrát,“ uzavírá útočník hlavního celku Baníku.

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

Foto: Facebook HC Baník Sokolov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz