Achmeťanov a Sursov. Kdo jsou nové posily Kadaně?

Foto: Facebook Arťoma Sursova

Už v červenci Trhači avizovali, že se k nim na ledě připojí dva hokejisté z Ruska. Teď se ví, že jde o útočníky Arslana Achmeťanova a Arťoma Sursova (na fotce).

Chance liga na Hokejka TV

Třiadvacetiletý Achmeťanov není českým fanouškům úplně neznámý – sezonu 2018/2019 totiž strávil v druholigové Orlové. A byl dost vidět: ve 37 utkáních zaujal 36 body (18+16).

Loňský ročník potom spojil s Taškentem, který hraje jednak v ruské VHL (12 utkání, 1+0) a současně má farmu v kazašské lize (34 zápasů, 8+6).

Achmeťanov do Kadaně dorazí v pondělí.

O něco později pak přiletí jeho krajan Arťom Sursov. Pro něho bude štace v Česku jeho první za hranicemi Ruska.

Tedy, jak se to vezme... Poslední dva ročníky sice hrál za ruský Sachalin, ten ale působí v Asijské lize.

Sursov v obou sezonách získal se Sachalinem titul. A v týmu rozhodně nebyl do počtu: letos se blýskl 27 body ve 35 utkáních, byl tak sedmnáctým nejproduktivnějším hráčem základní části.

V devětadvaceti letech má navíc už dost zkušeností, které se Kadani v boji se záchranou budou hodit.

Vyplatí se Trhačům podobně jako Jurij Žolobov, který v uplynulé sezoně patřil k nejpříjemnějším překvapením Chance ligy a teď bude bojovat o postup do extraligy s Porubou?

Aktuální kádr SK Trhači Kadaň

Brankáři: Richard Běhula, Miroslav Hanuljak, Tadeáš Dvořák.

Obránci: Jakub Trefný, Radek Havel, Michael Foltýn, Vít Seemann, Tomáš Běhula, Cedric Délmarche, Tadeáš Vícha, Jakub Šuráň, Ondřej Havlín, Radek Procházka, Michal Smutný, Marcel Kottek, Radek Mituchovič.

Útočníci: Roman Chlouba, Martin Šagát, Jakub Chrpa, Jan Müller, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Zdeněk Zabloudil, Josef Rindoš, Tomáš Koblížek, Jakub Veselý, David Homer, Dominik Kubišta, Jiří Bucek, Jakub Jaroš, Sebastian Šmída, Arslan Achmeťanov, Arťom Sursov. 

Foto: Tadeáš Bednarz, hcorlova.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz