Ach ty přesilovky! zoufají ve Vítkovicích. Musíme to změnit, velí Tybor

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

16. října 2018, 10:21

Adam Bagar

Vítkovice po blamáži v Karlových Varech naposledy podaly výrazně lepší výkon, přesto podlehly Kometě 3:4 po nájezdech a zapsaly třetí porážku v řadě. I kvůli bídně sehraným přesilovkám...

HokejkaTV

Vítkovice proti úřadujícímu šampiónovi začaly aktivně, brzy vedly a měly ideální příležitost jít do trháku, když v čase 8:51 na trestnou lavici současně usedli Ondřej Němec a Peter Mueller, kteří se provinili podražením. Dvouminutová přesilovka pět na tři ale domácím spíš uškodila.

„Tohle musíme využívat. Obzvlášť proti takovému týmu jako je Brno, tam přesilovky a oslabení rozhodují,“ uvědomuje si útočník Radoslav Tybor. Jeho tým toho ve dvojnásobné početní výhodě moc nevymyslel a srazilo ho to, naopak Kometa zbytek třetiny ovládla a manko smazala.

Vítkovice měly v utkání řadu dalších přesilovek, s minimálně jedním mužem navíc sehrály přesně čtrnáct minut, ale gól nikde. „Měli jsme jich opravdu hodně, kdybychom je proměňovali, tak by byl možná zápas rozhodnutý už v půlce,“ mrzí mizerné přesilovky vítkovického útočníka.

Dva body jsou super, těší Bedřicha Köhlera

„Nejdou nám už od začátku sezony. Je třeba na tom pracovat, musíme to změnit,“ velí Radoslav Tybor. A čísla jeho slova jen potvrzují. Ostravané za dosavadních deset kol proměnili pouze čtyři přesilové hry, na pátou navíc čekají už přes šest utkání. Dlouhých 412 minut a 55 sekund.

Úspěšnost Petrova týmu v této disciplíně je pouhých osm procent, horší jsou už jen Pardubice. A co se týče úspěšnosti střelby v přesilovkách, tak tu mají Vítkovice nejhorší v lize – 6,06 procenta. Aby toho nebylo málo, dvakrát při vlastní přesilovce inkasovaly, naposledy proti Kometě.

TÝMOVÉ STATISTIKY PŘESILOVÝCH HER »

I proto Ostravané padli 3:4 po nájezdech a zapsali proti Brňanům sedmou porážku v řadě. „My máme šance, přesilovky, ale góly nedáme. Oni pak potrestají každou naši chybu, to stejné bylo už v play off. Uděláme tři chyby, oni z toho dají tři góly. To my ne,“ kroutí hlavou Tybor.

Vítkovice sice v extralize padly potřetí za sebou, ale tentokrát mohly odcházet z ledu s dobrým pocitem. „Náš herní projev byl o poznání lepší než v Karlových Varech. Byli jsme sice blízko třem bodům a máme jen jeden, ale můžeme se od toho odrazit,“ uzavírá střelec gólu na 3:2.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz