Ach ty fauly, zoufají v Chomutově. Mohli jsme urvat tři body, ví Knot

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v patnáctém kole přivítali na vlastním ledě Hradec Králové, se kterým po první třetině opět prohrávali. Ve druhé části ale dotáhli dvougólové manko, vývoj utkání otočili a přivedli do euforie i více než tři tisíce fanoušků. Právě v ochozech pak chomutovská aréna ve třetí části nejvíce bouřila, a to hlavně, když rozhodčí poslali domácí potřetí v krátkém sledu za sebou do oslabení. To se jim stalo osudným – Mountfield vyrovnal a v prodloužení rozhodl.

Nový fanshop

„První třetina byla zase katastrofální, hráli jsme blbě a opět prohrávali o dva góly. Snad už to ani jinak neumíme. Před druhou třetinou jsme si řekli, že se musíme zvednout a hrát v pěti. To se nám podařilo plnit, dali jsme góly z přesilovky a zápas otočili. Byli jsme na koni a určitě i lepší. Přišla třetí třetina, byli jsme pětkrát vyloučení a stálo nás to hodně sil. Dostali jsme gól na 3:3 a v prodloužení prohráli,“ shrnuje Ronald Knot celý průběh zápasu. „Jeden bod je pro nás jednoznačně málo,“ přidává rázně.

Ale pojďme od začátku. Piráti úvodní faul soupeře nepotrestali, a tak mohl udeřit Mountfield. Ten 33 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nevyužil, ale prosadil se ve zbytku té klasické. V závěru dějství už se chystali hosté na další početní výhodu, což sice překazil Daniel Rákos, ale jeho spoluhráči v čele s Petrem Zámorským stanovili skóre na 2:0 z pohledu hostů.

„Řekli jsme si, že musíme být disciplinovaní a hrát chytře, protože dostáváme hodně gólů v oslabení. Jenomže v první třetině uděláme čtyři fauly, dostaneme góly a opět prohráváme. To je špatné,“ uvědomuje si vysoký obránce Pirátů. „Každý zápas prohráváme a pak to naháníme,“ dodává.

Všechno to asi byly fauly, když to rozhodčí pískl

V prostřední části se hra otočila. Hradec Králové skončil čtyřikrát na trestné lavici a z toho dvakrát neodseděl celé dvě minuty. „Ve druhé třetině jsem po nich šli, naháněli jsme je a tlačili. Je to hodně fyzicky náročný hokej, ale díky tomu jsme zápas otočili,“ říká nahořkle, přestože Chomutovští z 0:2 obrátili stav utkání na 3:2.

„Ne každý zápas se dá otočit jako proti Hradci. Je smůla, že jsme si to nepohlídali a neodehráli lépe třetí třetinu,“ nastiňuje další průběh, který se obrazem hodně podobal úvodnímu dějství. Piráti od poloviny závěrečné dvacetiminutovky třikrát v krátkém sledu za sebou usedli na trestnou lavici, čehož soupeř využil a srovnal. To už se ROCKNET ARÉNA otřásala i v základech, nikoliv ne radostí.

„Všechno to asi byly fauly, když to rozhodčí písknul. Už nemá cenu se o tom dohadovat, jestli to byl, nebo nebyl faul. Prostě jsme měli moc vyloučených a dostali jsme góly,“ uvádí Knot, jenž patří k hráčům, kteří chodí na obě situace v nestandardním počtu hráčů na ledě. „V oslabení hraje jenom určitý počet kluků, kteří se utaví. Zbytek jenom sedí, ten zase vytuhne. Bere to hodně sil. Bylo to zbytečné, mohli jsme urvat tři body,“ smutní rodák z Prahy.

Stejně jako v předchozích duelech, i tentokrát Chomutovští inkasovali v oslabení, ve kterém Hradec Králové otevřel a také zakončil základní hrací dobu. Proto by se měli svěřenci kouče Růžičky zbytečným faulům vyvarovat, pokud chtějí střádat další bodíky a odlepit se ze dna tabulky.

Liberec a Litvínov? Doufám, že urveme šest bodů

„Je super, že jsme si v posledních zápasech ověřili, že můžeme hrát s každým. Pro nás je důležité sbírat body, ale takhle o ně přicházíme. Ať už to bylo doma s Třincem, kdy jsme v oslabení dostali gól minutu před koncem, nebo proti Hradci, kdy jsme ztratili skoro vyhraný zápas. Potřebujeme strašně moc bodovat,“ burcuje mužstvo.

„V pátek jedeme do Liberce a v neděli máme doma derby s Litvínovem, takže se na zápasy připravíme a zase se budu opakovat – nesmíme být vylučovaní. Budeme se snažit urvat šest bodů a doufám, že to tak nakonec bude,“ přeje si na závěr Ronald Knot.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz