Ach ta koncovka, zoufá si Plzeň. V útoku se musíme probrat, velí Indrák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

26. listopadu 2018, 8:50

Jan Picka

Po utkání v Mladé Boleslavi, které Plzeňané vyhráli 1:0, si všichni z tábora indiánů pochvalovali cenné vítězství za tři body. A zároveň upozorňovali, že na zisk budou chtít navázat i v domácím duelu proti Olomouci. To se nakonec povedlo jen z malé části, proti Moře získali jen jeden bod. Hostující Hanáci si domů odvezli dva za výhru v samostatných nájezdech. Modrobílí tak doma padli počtvrté v řadě, o čemž se rozpovídali Miroslav Indrák s Dominikem Frodlem.

Jágr Chance liga

V Mladé Boleslavi se Frodl blýskl čistým kontem, proti Olomouci inkasoval během hry jen jednou. V samostatných nájezdech pak kapituloval třikrát, takže hostující tým si z Plzně odvezl bonusový druhý bod. „Doma bychom prostě měli vyhrávat. Přivezli jsme vydřenou výhru z Boleslavi, kterou pak tady nepotvrdíme. Takže velké zklamání,“ nebral si servítky gólman indiánů. Frodl se mohl v brance opět přetrhnout, ale s gólem, který inkasoval v první třetině z hole Mráze, nemohl nic dělat. Mora se dostala k několika dorážkám, načež skórovala.

Podobně se na konečný stav a na průběh utkání díval i útočník Miroslav Indrák. „Hodnocení zápasu je rozhodně negativní, prohráli jsme. Nedáváme doma góly a od toho se to pak všechno odvíjí. Pokud dáme jen jeden gól, tak prostě nemůžeme vyhrát.“ Forvard s číslem 95 obstaral vyrovnávací trefu na 1:1 v přesilové hře, když před brankovištěm jemně tečoval střelu Jakub Kindla. Podobných situací však Západočeši moc neměli, v předbrankovém prostoru se prakticky neusazovali, neboť Olomouc se vytasila s trpělivou a přesnou defenzivou.

A s tímto neduhem Indrák nebyl vůbec spokojen. „Prostor před bránou a tlak do brány – furt si to říkáme. Pořád to meleme dokola. Každou dorážku nám soupeř vyhodí pryč. Jít si prostě víc za zakončením a nějak to tam prorvat,“ velí. To si už indiáni říkají dlouho, ale i tak doma prohráli počtvrté v řadě, potřetí za sebou vstřelili jen jediný gól. Špatná produktivita je zjevná, leč Plzni se stále nedaří najít na mizernou koncovku úspěšný recept.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

A jak se na střelecké trápení parťáků vpředu dívá gólman Frodl? „Vnímám to až po zápase, během hry si jedu pořád to své, je mi jedno, jestli to je 5:0 nebo 1:0. Ale když pak sedíme po prohře v šatně skleslí, tak člověk v hlavě má, že je už několikátý zápas, ve kterém nedostáváme góly, ale ještě méně jich dáváme,“ mrzí mladého brankáře. Ten má po patnácti odchytaných zápasech skvostná čísla – úspěšnost zákroků 93,80 procenta a průměr 1,53 inkasovaného gólu na zápas. K tomu ještě dvě čistá konta a tři asistence.

Jeho a vlastně celou defenzivu chválí i Miroslav Indrák, který naopak ještě jednou žehrá na ofenzivu: „Gólmani chytají skvěle, můžeme se na ně spolehnout. Na obranu také, třeba Peter Čerešňák teď v oslabení během prodloužení vyblokoval několik střel. To je super, ale my v útoku se musíme probrat a začít dávat góly.“ Indiáni mají nejlepší obranu v lize, inkasovali zatím jen 42 gólů. Vstřelili jich 52, ale jak už bylo zmíněno, v posledních pěti duelech se trefili jen osmkrát.

Sestřih HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz