Abdul, Voženílek či Beránek míří ke konkurenci. A půjde Martinec do Sparty?

Foto: hcmotor.cz

V Tipsport extralize dojde podle informací hokej.cz k zajímavým přestupům. Českobudějovický útočník Jindřich Abdul má příští sezonu působit v Litvínově. V Motoru tedy po roce skončí. Odejde i Daniel Voženílek (Třinec) a Martin Beránek (Mladá Boleslav). A co asistent trenéra?

Vsetínský odchovanec Abdul zamířil na jih Čech minulý rok, když se vrátil z angažmá v KHL. Už ve druhém zápase základní části se uvedl senzačně. Hattrickem a jednou asistencí pomohl k výhře nad Kladnem.

Nakonec po 60. kole měl bilanci 11+19. Na premiérový ročník v české nejvyšší soutěži to není vůbec špatné. V týmovém bodování byl lepší jen Martin Hanzl, Milan Gulaš a Lukáš Pech. Dařilo se mu hlavně v početních výhodách. Dal v nich sedm branek.

Po vypadnutí Motoru v semifinále proti Spartě se bude Abdul těšit na novou výzvu: stane se posilou Litvínova.

Kádr třetího týmu letošní sezony opustí ale i další hráči – třeba odchovanec klubu Martin Beránek.

Martin Beránek

Martin Beránek | Foto: Martin Voltr

Ten poprvé v kariéře opustí České Budějovice: podle zdrojů hokej.cz zamíří mladý útočník do Mladé Boleslavi.

20letý Beránek zažil s Motorem i postup do extraligy. A udržel se v kádru v nejvyšší soutěži, v letošním ročníku měl 13 bodů (6+7). Jak se mu povede u Bruslařů?

Nové působiště zkusí také pardubický odchovanec Daniel Voženílek, terminátor letošního play off. Minulý týden musel na dvě operace čelisti, ale po návratu skóroval ve všech zápasech proti Spartě. Jeho novým týmem bude Třinec, který i letos postoupil do finále a bude obhajovat titul proti Pražanům.

Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Motor bude pravděpodobně shánět i nového asistenta trenéra. Patrik Martinec dostal podle hokej.cz nabídku ze Sparty.

Padesátiletý kouč by se tak mohl vrátit do známého prostředí: však se Spartou má z hráčské kariéry dokonce titul (rok 2000). V letech 2011 až 2013 byl zde asistentem trenéra a další tři sezony měl roli sportovního manažera.

V Českých Budějovicích strávil jednu sezonu a pomohl dovést tým k bronzu. Zkušenosti má také s trénováním v Koreji.

Nejspíš dojde v Motoru i k dalším změnám. Podle iSport.cz má dorazit Vojtěch Tomeček z Olomouce a odejít má naopak bek Jan Piskáček do Plzně.

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz