Abdul o konci v Rusku i přesunu do Motoru: Cílem je první šestka

Foto: Facebook, Severstal Čerepovec

Před rokem přicházel do KHL s vidinou dobré sezony. Jenže tu mu do značné míry opět pokazilo zranění. Teď je Jindřich Abdul na startu nové kapitoly, měl by se stát jedním z lídrů českobudějovické hokejové renesance.

Týden hokeje 2021

Do Česka se vracíte po sezoně v KHL, ve které jste odehrál dvanáct zápasů. Asi jste si to v Čerepovci představoval jinak, že?
Samozřejmě, že jsem si to představoval jinak. Do Ruska jsem šel plný očekávání a trochu v nejistotě, ale věděl jsem, že mám na to, abych udělal dobrou sezonu. Ze začátku to vypadalo nadějně, letní příprava nebyla špatná, navíc jsem se hned ve druhém zápase KHL střelecky prosadil. Bohužel pak přišlo v šestém zápase zranění a už jsem toho do konce sezony moc neodehrál.

Bylo to o tom, že vás pořád limitovalo zranění, nebo jste upadl v nemilost?
Největší problém byl v tom, že po mém zranění podepsali dalšího importa. V Rusku je limit pěti cizinců na tým, přičemž nás tam poté bylo šest. Od půlky sezony se tým nějakým způsobem formoval a já přišel do situace, kdy už role byly nějakým způsobem rozdělené. Na druhou stranu musím říct, že mě zranění pořád limitovalo. Hlavně kvůli fyzické kondici, kterou jsem měl špatnou, protože jsem prakticky pět měsíců nemohl nic dělat.

Přesto se vám konec ročníku celkem povedl, v play off, jste zaznamenal dva kanadské body.
V play off jsem naskočil do rozběhnutého vlaku. Trenér mě zařadil i do přesilovek, protože chtěl, aby se to hrálo přes moji stranu. Já se na ledě cítil dobře a na nedostatek prostoru jsem si stěžovat nemohl. Bohužel jsme ale rychle vypadli, takže poté už nebyl prostor, abych něco ukázal dál.

„Bohužel jsme ale rychle vypadli, takže poté už nebyl prostor, abych něco ukázal dál."

A nebyla šance, že byste si v Čerepovci střihnul další rok?
Myslím si, že nějaká taková šance byla, ale upřímně řečeno jsem byl už v průběhu mého zranění v kontaktu s Budějovicemi. Dokonce jsme se o tom bavili i na závěrečném mítinku, který jsme v Čerepovci s trenérem měli.

Co vám řekl?
Chtěl, abych si někde domluvil otevřený kontrakt, že když uvidí, že jsem zdravotně v pořádku, tak mě vezme zpátky. Já ale nad žádnou takovou variantou neuvažoval, chci odehrát plnohodnotnou sezonu.

Foto: hcmotor.cz

V Motoru by to na vás mělo stát, že?
S trenéry jsme se o tom už bavili, přičemž mně se jejich představa líbí. Nebudeme si nic nalhávat, brali mě především kvůli kanadským bodům, takže je jasné, že na mě bude určitý tlak. Toho se ale nebojím. Naopak s ním počítám.

„Trenér v Rusku chtěl, abych si někde domluvil otevřený kontrakt, že by mě případně vzal zpátky. Já ale nad takovou variantou neuvažoval."

Neváhal jste trochu vzhledem k tomu, jakou sezonu Motor loni měl?
Prvotní náčrt mi dal můj agent Vláďa Vůjtek, který mi volal, že Budějovice o mě mají zájem. V tu chvíli jsem byl opravdu takový skeptický, protože jsem extraligu sledoval a věděl, že Budějovice na tom nejsou moc dobře. Poté jsem si ale zjistil nějaké věci a po rozhovorech s trenéry názor definitivně změnil.

Takže to nakonec nebylo žádné velké váhání.
Dá se to tak říct. Řeknu možná trošku neskromně, že když jsem do Ruska šel, věřil jsem, že se po dobré sezoně můžu dostat do lepšího klubu. Možná jsem to tak vnímal i kvůli tomu mému dlouhodobému zranění, ale v Čerepovci prostě není úplně všechno růžové. Proto jsem se celkem rychle rozhodl, že příští sezonu chci strávit doma.

Koneckonců po dobré sezoně v Motoru se můžou dveře do Evropy znovu otevřít, ne?
Myslím si, že taková varianta určitě existuje. Když jsem mluvil s agentem, řekl mi, že když mluvil s jednotlivými týmy v Rusku, špatné jméno jsem si tam neudělal. Byly tam světlé momenty, ale já nad tímto teď vůbec nerozmýšlím. Jsem rád, že jsem podepsal v Motoru, moc se mi tady líbí a věřím v co nejlepší individuální, a hlavně týmovou sezonu.

„Jsem rád, že jsem podepsal v Motoru, moc se mi tady líbí."

Říkal jste, že vás zaujala představa trenérů, jakým stylem hokeje se chce Jaroslav Modrý prezentovat? Pro mě je to taková trošku neznámá.
Vím, že chce hrát moderní a bruslivý hokej. Nechce, abychom byli celý zápas nikde zalezlí. Je to vidět i podle tréninků, ve kterých jsou dobré věci. Je zřejmé, že toho v Americe hodně pochytil. Moc se mi to líbí.

Už máte představu o tom, s kým byste mohl nastupovat?
Na tohle je ještě času dost, všechno se teprve bude postupně krystalizovat. Navíc musím přiznat, že z letní přípravy mám takové drobnější zranění, takže počítám, že do prvních zhruba dvou přípravných zápasů nezasáhnu.

Máte pech, už by to chtělo zdravotně pohodovou sezonu, co?
Určitě, ale na druhou stranu jsem rád, že se něco takového stalo teď v letní přípravě. Jak říkám, není to nic vážného, takže mi prakticky nic neuteče. Už to beru tak, že vše má svůj vývoj a že vše zlé je pro něco dobré. Za chviličku budu v pořádku, hlavu si tím proto nelámu.

Vnímáte informace o údajném konci Madety v pozici generálního partnera Motoru?
S ostatními hráči jsme se o tom bavili hned, když to vyšlo na povrch. Byli jsme překvapení, ale není to naše starost. My jsme tu od toho, abychom hráli a aby výsledky byly co nejlepší. Jediné, co jsem se dozvěděl je, že by to údajně mělo být v pohodě, takže věřím, že to s naším klubem nic neudělá a že vše bude šlapat, jak má.

„Jediné, co jsem se dozvěděl je, že by to údajně mělo být v pohodě, takže věřím, že to s naším klubem nic neudělá."

Kádr je rozhodně velmi slušný.
Myslím si, že být v první šestce je rozhodně reálné. Tým na to kvalitu má. Myslím, že i parta se tu sešla výborná. Vždycky jsem měl ty nejvyšší cíle, takže jak říkám… Cílem je první šestka a pak se v play off pokusit dojít co nejdál.

V pětadvaceti to pro vás bude první zkušenost s českou extraligou, co od ní očekáváte?
Hlavně se moc těším. Čekám, že některé zápasy budou asi dost takticky svázané, což třeba v Rusku podle mě nebylo. Bude to každopádně nová zkušenost a další věci, které se díky ní naučím, což je vždycky potřeba.

Taky pro vás bude možná trošku nezvyk, že na stadionu se bude moci objevit rodina nebo kamarádi.
Určitě, na tohle se moc těším. V Rusku jsme diváky sice povolené měli, ale hranice byly zavřené, takže za mnou nemohli přiletět ani rodiče, což mě mrzí. Ještě není, jasné, jak to s diváky bude, ale já věřím, že jejich přítomnost bude povolena v maximální možné míře. Už proto, že v Budějovicích jsou jedni z nejlepších fanoušků. Město hokejem žije.

Foto: Facebook, Severstal Čerepovec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz