Zápasy

Příklepy

26. 6. - 14:24

Parlett se z Kunlunu stěhuje do DEL

Kanadský obránce Blake Parlett ukončil angažmá v čínském Kunlunu a z KHL míří do německé DEL. Někdejší hokejista Záhřebu nebo Eisbären Berlín se dohodl s Mnichovem. V uplynulé sezoně sehrál Parlett za Kunlun pouze 32 soutěžních utkání, připsal si v nich 4 branky a 6 nahrávek.

26. 6. - 14:15

Obránce Goloubef pokračuje v Ottawě

Kanadský obránce Cody Goloubef, který loni získal bronzovou medaili na olympiádě v Koreji, bude nadále působit v Ottawě. Goloubef se s vedením Senators dohodl na roční dvoucestné smlouvě. Někdejší zadák Columbusu či Colorada sehrál v uplynulé sezoně za Ottawu jen pět utkání NHL, jinak působil na farmě.

26. 6. - 14:11

MacPherson jde ze Znojma do Zvolena

Kanadský útočník Allan MacPherson se po sezoně strávené ve Znojmě stěhuje na Slovensko, dohodl se na spolupráci se Zvolenem. Bývalý hráč farem Dallasu, NY Rangers a dalších záloh týmů NHL sehrál za Znojmo 48 utkání (i s play off), vstřelil 19 branek a přidal 40 nahrávek.

26. 6. - 13:58

Scott vymění CSKA Moskva za Brynäs

Kanadský útočník Greg Scott po třech sezonách opouští KHL a míří do Švédska, bývalý hokejista CSKA Moskva se dohodl na tříleté smlouvě s Brynäs Gävle. Scott v uplynulém ročníku pomohl CSKA Moskva vyhrát Gagarinův pohár, za Brynäs už předtím hrál v letech 2013-16.

25. 6. - 20:05

Craig Berube nadále trenérem St. Louis

Craig Berube bude nadále trenérem letošních vítězů Stanley Cupu, hlavní kouč se s vedením Blues dohodl na nové tříleté smlouvě. Berube přišel k týmu během uplynulé sezony, předtím mužstvo vedl Mike Yeo. Hokejisté Blues tehdy byli na posledním místě celé NHL.

Video

HOKEJKA

Červen 26
dnešní den v roce 1895

George Hainsworth

V Torontu se narodil člen hokejové Síně slávy George Hainsworth. Geniální brankář strávil čtyři sezony u Maple Leafs a osm sezon v Montrealu Canadiens, kde prožil svá nejlepší léta. Jednak získal v letech 1930 a 1931 Stanley Cup, navíc v sezoně 1928-29 ve 44 zápasech inkasoval jen 43 branek a zapsal 22 shutoutů - obojí se stalo dosud nepřekonanými rekordy v jedné sezoně. Vedle toho se řadí na třetí místo v historických tabulkách čistých kont za Martina Brodeura a Terryho Sawchuka s 94 nulami. V průměru branek na zápas zaostal zase jen za Alecem Connellem (1,91) o dvě setiny.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz