Zápasy

Příklepy

27. 6. - 9:44

Housley asistentem hlavního kouče Arizony

Bývalý vynikající obránce Phil Housley byl jmenován asistentem hlavního kouče Ricka Toccheta u týmu Arizona Coyotes. Housley v posledních dvou sezonách vedl Buffalo, ale po minulé sezoně byl z funkce odvolán. V minulosti působil také u amerických reprezentačních výběrů.

27. 6. - 9:41

Carolina se chystá ukončit spolupráci s Darlingem

Zástupci Caroliny jsou připraveni vykoupit kontrakt Scotta Darlinga, americký brankář může být také součástí výměny do jiného týmu NHL. Účastník loňského MS přišel k Hurricanes z Chicaga a měl být gólmanem číslo jedna, ovšem v minulé sezoně chytal pouze 8 utkání NHL, jinak působil na farmě. Smlouva Darlingovi platí až do konce sezony 2020-21.

27. 6. - 9:40

Šipačov má novou smlouvu s Dynamem Moskva

Zkušený ruský útočník Vadim Šipačov podepsal novou smlouvu s Dynamem Moskva. ta původní platila do konce příštího ročníku. Vylepšený kontrakt nyní obě strany uzavřely do konce sezony 2020-21. Olympijský vítěz 2018 přišel do Dynama loni z Petrohradu, předtím marně usiloval o NHL v týmu Vegas Golden Knights.

27. 6. - 9:37

Obránce Stoner ukončil ve 34 letech kariéru

Obránce Clayton Stoner ukončil ve 34 letech aktivní kariéru. Bývalý zadák Minnesoty, Anaheimu a Vegas sehrál poslední utkání v sezoně 2016-17, poté měl vážné zdravotní potíže, které nakonec vedly k předčasnému odchodu z vrcholového hokeje. Stoner v NHL celkem absolvoval 391 utkání, vstřelil sedm branek a přidal 44 nahrávek.

27. 6. - 9:34

Fin Haula byl vyměněn z Vegas do Caroliny

Finský útočník Erik Haula byl vyměněn z Vegas do Caroliny, zástupci Golden Knights na oplátku získali kanadského útočníka Nicolase Roye. a podmínečnou volbu v 5. kole draftu NHL 2021. Haula v minulé sezoně odehrál jen 15 soutěžních utkání, měl vážné potíže s kolenem. Do Vegas přišel před dvěma lety z Minnesoty.

Video

HOKEJKA

Červen 27
dnešní den v roce 1941

Hap Holmes

Ve Fort Lauderdale (Florida) ve věku 49 let zemřel člen hokejové Síně slávy Hap Holmes. Dodnes je jediným brankářem, jemuž se podařilo vyhrát Stanley Cup se čtyřmi různými týmy - Torontem Blueshirts (1914), Seattlem Metropolitans (1917), Torontem Arenas (1918) a Victorií Cougars (1925). Tento primát drží v hokejové historii už jen obránce či útočník Jack Marshall. Na sklonku kariéry začal Holmes chytat s čepicí na své zářící plešaté hlavě, aby se lépe chránil před předměty, které na něj házeli diváci. Jeho brankářský styl někteří pamětníci označovali za laxní.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz