8 gólů? Je to jen jedna výhra, upozorňuje Nedorost. Z čeho měl Němec strach?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

19. března 2019, 8:57

Jan Picka

Škodovka vstoupila do čtvrtfinálových bojů Generali play off impozantně, soupeři z Olomouce nasázela celkem osm gólů. Naopak Moře indiáni povolili pouze jednu branku, první bod v sérii tedy míří do západočeské kabiny. O polovinu plzeňských úspěchů se postarali dvougóloví Václav Nedorost a Vojtěch Němec, který se po pauze vrátil do sestavy.

Esport hokejová liga

Přesvědčivá výhra nabrala razantní rozdíl ve třetí třetině, kdy domácí Plzeň nastřílela celkem pět branek. O dvě se postaral právě Václav Nedorost. Ten se v základní části trefil paradoxně také jen dvakrát, i když velkou část sezony promarodil.

„Takový výsledek jsme si určitě nepředstavovali, protože je to play off, kde zápasy většinou končí o gól, o dva. Povedlo se nám jich nasázet osm, ale ve finále je to úplně jedno, protože je to jen jeden bod v sérii. V dalším utkání se začíná od nuly,“ říká zkušený útočník.

Vojtěch Němec se do hry vrátil poprvé od 48. kola. Plzeň hrála právě proti Olomouci, Němec zůstal po souboji se Švrčkem ležet na ledě, nakonec z toho byl otřes mozku. „Abych řekl pravdu, měl jsem trochu strach, co na ledě předvedu, jestli budu stíhat. Ale zvládl jsem to, doufám, že týmu ještě pomohu dál.“

„Další zápasy nikdo nepodcení! Všichni víme, o co se hraje, jaká je Olomouc soupeř."

Teď už je plzeňský střelec zpátky, dvakrát těžil z přihrávek Jaroslava Kracíka. Hlavně první Němcův gól, po kterém indiáni odskočili na 3:1, byl nesmírně důležitý: „Tam přišla přihrávka z Jardovy kuchyně, naservíroval mi tam parádní palačinku. Jen jsem to trefil do brány.“ Svůj druhý gól přidal útočník s číslem 53 v přesilovce.

A právě početní výhody byly zlomové, modrobílí využili hned tři, Olomouc jednu, když se po skvělé dělovce trefil Aleš Jergl. Úplně první gól duelu padl po krásné akci, kterou po ose Kovář – Nedorost – Gulaš zakončil domácí kapitán. Povedené představení, ale Václav Nedorost nějakou euforii v týmu odmítá a ihned krotí.

Sestřih 1. čtvrtfinále HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

„Olomouc jasně ukázala, že se bude rvát. Ve třetí třetině přitvrdili, dokázali nám, že takhle jednoduše to celou sérii nepůjde. Jsme zkušené mužstvo, není tady nikdo, kdo by play off hrál poprvé. Všichni víme, že je to jen jedna výhra. V dalších zápasech musíme přidat ještě víc.“

Ano, Mora ve třetí třetině přidala na urputnosti a agresivitě, domácí se ale nenechali, na ledě tedy zákonitě vznikaly potyčky. Tu největší si připsali Conor Allen a Jan Káňa, domácí bek vyšel nakonec z vyrovnané bitky vítězně, když svého soka povalil na zem. Chladnou hlavu zachovává i Vojtěch Němec: „Další zápasy nikdo nepodcení! Všichni víme, o co se hraje, jaká je Olomouc soupeř. Starší kluci v týmu mají už nějaké to play off za sebou, mladí se také chytnou s ostatními."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz