74 střel, ale gól nikde. A fauly? Téma k zamyšlení, hlásí Oceláři

Foto: Twitter HC Oceláři Třinec

Třinečtí hokejisté mají o čem přemýšlet. V úvodních dvou zápasech nového ročníku Ligy mistrů totiž vyšli naprázdno. Nejen bodově, ale jako jediní i gólově. Po porážce 0:1 v Lahti padli 0:2 na ledě Minsku.

NHL 20

Oceláři na tripu totálně vyhořeli v koncovce. Ve Finsku přitom zasypali domácí branku 46 pokusy, v Bělorusku jich vyslali 28. „Šancí bylo dost, ale nepadá to tam. Je třeba zakončení zjednodušit. Když už se nepodaří střelba, cpát se aspoň k dorážkám,“ velí na klubovém webu slovenský obránce Martin Gernát.

Sám měl v Minsku dvě velké šance ke skórování, ale podobně jako jeho parťáci neuspěl. „V první šanci mi brankář hodil pod nohy hokejku, snažil jsem se ještě o dorážku, ale potom mě kdosi krosčekoval. Ve druhém případě jsem se nepodíval na branku, chtěl jsem hned pálit, ale puk zamířil jen do lapačky,“ líčí.

Kromě mizerné koncovky trápila Oceláře ještě nedisciplinovanost. „Když máte dvanáct trestů, těžko můžete uspět proti jakémukoliv týmu na světě. V podstatě polovinu zápasu někdo z nás seděl za katrem. Mančaft se pak nemá šanci dostat do pořádného tempa a hra je hrozně rozháráná,“ mrzí Martina Gernáta.

„Když máte dvanáct trestů, těžko můžete uspět proti jakémukoliv týmu na světě.“

„Hlavně ve druhé třetině jsme byli neustále na trestné, což nás rozhodilo. O přestávce jsme si řekli, že bohužel většina faulů, za které nás rozhodčí vyloučili, byla. Ale neuděláme s tím nic. Je to určitě téma k zamyšlení, protože nedovolených zákroků bylo hrozně moc. S tak špatnou disciplínou jde těžko vyhrát,“ dodává.

Utkání v Minsku bylo jiné než o dva dny dřív v Lahti. „Rozdíl byl v tom, že Finové se drželi častěji na puku, to nám asi víc vyhovovalo. Oproti tomu Bělorusové hráli daleko jednodušší hokej z vlastní obrany, měli výborný pohyb a rychle rozehrávali kotouče po mantinelech,“ hodnotí Gernát prohry 0:1 a 0:2.

Dokud máme naději na postup, porveme se o to

„Osobně mě víc mrzí první zápas v Lahti, kde jsme byli většinou lepší, ale umřeli jsme na špatnou produktivitu. Tam se rozhodně daleko vyhrát,“ ví Gernát. Stejně jako to, že Oceláři už si další zaváhání nemohou dovolit. „Dokud máme naději na postup, porveme se o to,“ hlásí před odvetami pod Javorovým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz