61 střel? Jsem úplně vyřízený, líčí Růžička. S Knotem takový zápas nezažili

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Třetím kolem pokračovala druhou březnovou neděli skupina o umístění v Tipsport extralize. Piráti hostili na vlastním ledě Mladou Boleslav a při určité shodě okolností mohly oba celky slavit setrvání v nejvyšší soutěži bez nutnosti hrát baráž. Po závěrečné siréně se radovali hosté z města automobilů, jejichž branku zasypali Chomutovští 61 střelami. Jan Růžička však pustil za svá záda jen dva puky a výrazně tak přispěl k zisku tří bodů. „Takový zápas jsem ještě nezažil. Bavilo mě to, ale stálo to hodně sil, takže jsem úplně vyřízený,“ hlesl gólman, který si připsal 59 zákroků.

Nový fanshop

Piráti stříleli v průměru každou minutu. V první třetině to bylo dvacetkrát, ve druhé ještě čtyři pokusy přidali a ve třetí napočítali statistici sedmnáct ran. A to ještě například při přečíslení čtyři na jednoho domácí hráči branku ani neohrozili. Bylo vidět, že v koncovce se trápí, protože některé situace po gólu přímo volaly.

„Měli hodně šancí i v naší dlouhé přesilovce, ale možná to bylo ještě umocněné stavem, protože už jsme pohodlně vedli. Nejhorší byla druhá třetina, v té nás zatlačili skoro na celou dobu, ale naštěstí jsme jim v závěru odskočili na 4:1,“ rekapituloval průběh utkání mladoboleslavský hrdina Jan Růžička.

Na opačné straně stál Ronald Knot, jenž přišel do Chomutova v průběhu sezony výměnou za Ondřeje Dlapu právě z Mladé Boleslavi. V jeho hodnocení se pochopitelně odrážel zmar v koncovce. „Nic podobného jsem nezažil,“ zopakoval i obránce Pirátů stejnou větu jako maskovaný muž Bruslařského klubu.

„Na druhou stranu si musíme říct, jaké střely to byly,“ pokračoval. „Drtivá většina absolutně neměla gólové parametry. Něco se odrazilo, ale nebyli jsme schopní dorážet. Oni měli patnáct střel a dali pět gólů, to se potom lépe hraje,“ připomněl třiadvacetiletý bek efektivitu hostů.

„Můžeme být rádi, že jsme si ze základní části přinesli takový náskok, protože kdybychom byli nastejno s Jihlavou, nevím, kde bychom teď byli.“

Piráti začali aktivně, jenže na začátku páté minuty inkasovali při vlastní přesilovce a do přestávky ještě dvakrát v rovnovážném stavu hráčů. „Chtěli jsme po nich jít hned od začátku a vstřelit první gól. Jenže jsme při naší přesilovce inkasovali, což je v zápasech o všechno špatně. Když se prohrává 0:3, těžko se zápasy otáčí,“ uvědomoval si Ronald Knot.

Severočeši v poslední minutě zahajovací třetiny snížili, jenže v prostředním dějství neproměnili ani trestné střílení a v závěrečné minutě přidal čtvrtý zásah Středočechů Jakub Orsava. „Ve druhé třetině jsme je nepustili z pásma a hráli jen u nich. Nevím, jestli to byl tlak nebo platonický tlak, ale potom nám minutu před koncem ujeli a dali gól. To je na hlavu hrozně těžké,“ ohlížel se chomutovský bek.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav

On sám v úvodu třetího hracího období snížil opět na rozdíl dvou gólů, jenže za 71 sekund přišel další mladoboleslavský gól ve vlastním oslabení. Piráti tak ve skupině o umístění získali zatím jen bod, ale zásluhou dalších výsledků je právě jeden získaný bod dělí od vyhnutí se baráži. „Dáváme málo gólů,“ měl Ronald Knot jasno o příčině tří porážek.

„Snažíme se, ale chybí nám klid na hokejce. Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme byli sami mezi kruhy nebo před bránou, ale přestřelili jsme nebo trefili gólmana,“ vrátil se ke třem odehraným duelům v play out. „Kdybychom dali v první třetině dva nebo tři góly, tak je všechno jednodušší, ale my se na každý gól strašně nadřeme,“ smutnil.

Růžička chytil 59 střel a Boleslav slaví záchranu. Dukla padla, ale žije »

Družina kouče Vladimíra Růžičky vstupovala do bojů poslední čtyřky po základní části v dobré výchozí pozici, ale definitivu záchrany stále nemá. Ronald Knot však odmítal, že by za špatnou koncovkou byl tlak spojený s nutností dotáhnout dobře rozehranou skupinu o umístění. „Všechny zápasy jsou pod tlakem,“ odvětil bez váhání.

„Můžeme být rádi, že jsme si ze základní části přinesli takový náskok, protože kdybychom byli nastejno s Jihlavou, nevím, kde bychom teď byli,“ přemítal. „Jsme pod tlakem, ale není tak velký, abychom nemohli dát góly. Všichni víme, že jsme hokej nezapomněli, jenom musíme získat klid na hokejky a začít dávat góly ze šancí, které si vypracujeme,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz