6:7 lepší než 0:0? Vítkovice budují nový tým, Bukarts má nahradit Lakatoše

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Vítkovice na pondělní tiskové konferenci v areálu Ridera Sport představily cíle pro novou extraligovou sezonu 2021/22, do níž vykročí s dost obměněným kádrem.

Fanshop národního týmu

„Odešla nám spousta hráčů, budujeme jakoby nový tým, ale věřím, že budeme dostatečně konkurenceschopní,“ hlásí hlavní trenér Miloš Holaň, jenž se musel po uplynulém ročníku smířit s odchodem hned třinácti hráčů, mezi nimiž figurovaly i týmové opory.

Skončili třeba brankář Miroslav Svoboda, obránce Filip Pyrochta, útočník Alexandre Mallet, veterán Zbyněk Irgl a především kanonýr Dominik Lakatoš. V jeho osobě Vítkovicím odešlo 24 gólů a celkově 44 bodů, kterými si řekl o angažmá ve finské Lappeenrantě.

Nahradit jej měl původně Radoslav Tybor, ale ten se následně upsal na Slovensku. „Museli jsme tedy rychle reagovat. Trh byl už celkem vybraný, ale jsme rádi, že jsme našli Robertse Bukartse. Je to typ útočníka, který by měl rozhodovat a dávat góly,“ ví Holaň.

„Prvotní cíl je dostat se do play off. V něm se nechceme jen zúčastnit, ale zabojovat o dobrý výsledek a dostat se co nejvýš.“

Do branky má k dispozici Daniela Dolejše a Aleše Stezku, jenž přišel z Havířova. „V přípravě měli vyrovnané výkony, oba dobře pracují a byli jsme s nimi spokojeni. Už mám v hlavě, kdo bude jedničkou, ale nejdřív to oznámím samotným gólmanům,“ říká Holaň.

Když už zmínil přípravu, v té Ostravané odehráli deset střetnutí s bilancí šesti vítězství a čtyř porážek. Zapsali i triumf na Letních hokejových hrách za účasti Dynama a Mory. „Příprava na ledě byla z našeho pohledu úspěšná. Ale výsledky určitě nepřeceňujeme.“

A jaké má klub cíle? „Ten prvotní je dostat se do play off. V něm se nechceme jen zúčastnit, ale zabojovat o dobrý výsledek a dostat se co nejvýš. Věřím, že se budeme pohybovat tam, kde všichni chceme,“ přeje si vítkovický sportovní ředitel Roman Šimíček.

„Sezona nebude lehká, ale budeme se opírat o týmový výkon. Chceme hrát poctivý hokej. Jedině takhle vede cesta k úspěchu,“ dodává Šimíček. A podobně mluví i Holaň. „Víme, že nemáme takové individuality, spoléháme na týmový výkon,“ potvrzuje.

„Lepší je prohrát 6:7, než hrát na 0:0. Nebaví to diváky, hráče a už vůbec ne sponzory.“

I ve Vítkovicích už se po podivném loňském ročníku zase těší na fanoušky. Kapacita Ostravar Arény je při splnění současných podmínek, aspoň prozatím, neomezená. Elitní tuzemská soutěž se po víc než roce a půl zase může hrát před zaplněnými tribunami.

„Hrozně moc si přeju, aby byla letošní sezona jiná než ta loňská. Aby bylo plno lidí na zimáku. A abychom je cítili za zády. Uděláme všechno proto, abychom jim to vraceli výkony. Věřím, že na ledě pokaždé necháme srdce a bude to dobré,“ prozrazuje Šimíček.

Předseda správní rady skupiny Ridera, která je už šestým rokem generálním partnerem ostravského klubu, Václav Daněk by rád od Vítkovic viděl ofenzivní hokej. „Lepší je prohrát 6:7, než hrát na 0:0. Nebaví to diváky, hráče a už vůbec ne sponzory,“ má jasno.

„Bylo by to zajímavé pro diváky, ale pro trenéra určitě ne. Chceme vycházet z dobré obrany, což nás zdobilo už loni,“ reaguje Holaň. „Už teď se musíme sponzorům omluvit. Myslím, že žádné gólové hody nebudou,“ dodává s úsměvem kapitán Roman Polák.

Vítkovice se doma poprvé představí až 8. října

Do zpěvu ale jeho týmu nebude v úvodních týdnech soutěže, Vítkovice totiž čeká pořádně ostrý start. Z důvodu konání několika akcí ve svém domovském stánku odehrají hned devět z úvodních deseti zápasů na kluzištích soupeřů. A to už je pořádná porce.

Venkovní sérii načnou už v pátek v Chomutově proti Kladnu. „Sami nevíme, co to přinese, ale jsme s tím smíření. Třeba to bude naše výhoda, že na nás nebude vyvíjen takový tlak od diváků. Je jasné, že je důležité sbírat body od začátku,“ zakončuje Holaň.

Aktuální kádr HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankáři:
Daniel Dolejš, Aleš Stezka, Darek Bartošák.

Obránci:
Guntis Galvinš, Petr Gewiese, Patrik Koch, Lukáš Kovář, Tomáš Machů, Karel Plášil, Roman Polák, Jakub Stehlík.

Útočníci:
Jan Bernovský, Radovan Bondra, Roberts Bukarts, Rastislav Dej, Rob Flick, Petr Fridrich, Jan Hruška, Petr Chlán, Marek Kalus, Josef Krejsa, Lukáš Krenželok, Vojtěch Lednický, Rostislav Marosz, Vladimír Svačina.

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:

Radovan Bondra (Zvolen, Slovensko)
Roberts Bukarts (Riga, KHL)
Aleš Stezka (Havířov)
Jakub Stehlík (Znojmo, ICEHL)
Karel Plášil (České Budějovice)
Rostislav Marosz (Kladno)
Petr Chlán (Prostějov)

Odchody:

Miroslav Svoboda (Plzeň)
Robert Černý (Přerov)
Lukáš Doudera (Karlovy Vary)
Jakub Kubeš (Přerov)
Filip Pyrochta (SaiPa, Finsko)
Dominik Lakatoš (SaiPa, Finsko)
Alexandre Mallet (Kometa Brno)
Josef Mikyska (Trenčín, Slovensko)
Jan Schleiss (Plzeň)
David Stach (Csíkszereda, Rumunsko)
Nicolas Werbik (Joensuu, Finsko)
Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL)
Zbyněk Irgl (neznámo)

Přípravná utkání HC VÍTKOVICE RIDERA

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 0:4
DRACI PARS Šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:5
HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4
HC VÍTKOVICE RIDERA – PSG Berani Zlín 3:2 pp.
HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:1 sn.
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 2:1
PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1
HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 7:2
HK Dukla Trenčín – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz