50. Zlatá hokejka vzdá hold bývalým vítězům, z finalistů nedorazí jen Palát

Foto: Karel Švec, cslh.cz

14. června 2018, 18:25

Adam Bagar

Anketa Zlatá hokejka vznikla v roce 1969, letos napíše už jubilejní 50. díl! Český svaz ledního hokeje a společnost BPA sport marketing při té příležitosti pozvaly také všech 25 dosavadních vítězů, 13 z nich by se mělo slavnostního vyhlášení v pražském Fóru Karlín zúčastnit.

Nový fanshop

„Myslím si, že to bude velmi příjemný slavnostní večer. Pozvali jsme všechny bývalé vítěze a zájem je obrovský, z čehož mám radost,“ hlásí prezident ČSLH Tomáš Král s tím, že někdejší vítězové Zlaté hokejky se budou podílet na předávání cen pro současné hráče.

„Prestiž ankety potvrzuje i přehled těch, na které se v minulosti z různých důvodů nedostalo. Vždyť mezi nimi figurují takové osobnosti jako jsou například Václav Nedomanský, Jaroslav Pouzar, Jiří Holík, Robert Reichel, Martin Straka či Tomáš Plekanec,“ jmenuje.

Jubilejní 50. Zlatá hokejka, obhájí cenu Pastrňák?

Prvním vítězem se stal jihlavský zadák Jiří Suchý, nejčastěji anketu vyhrál Jaromír Jágr, jenž zapsal rekordních dvanáct prvenství a mezi deseti nejlepšími nechyběl celkem čtyřiadvacetkrát. „A to ještě v letech 1991 až 1994 nemohl být nominován,“ pokyvuje Tomáš Král.

Na vyhlášení letos dorazí hned devět z deseti nominovaných finalistů. „Moc nás těší, že až na Ondru Paláta, který se nestačí vrátit z dovolené, potvrdilo účast všech ostatních devět hráčů,“ říká spokojeně generální ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

Jubilejní 50. ročník Zlaté hokejky si přímo v pražském Foru Karlín nenechají ujít Martin Erat, Pavel Francouz, Milan Gulaš, Tomáš Hertl, Ondřej Kaše, David Krejčí, Martin Nečas, Jakub Voráček i loňský historicky nejmladší vítěz prestižní ankety David Pastrňák.

„Zapůsobila změna, kterou jsme učinili už v minulém ročníku. Zaprvé jsme termín posunuli z víkendu na všední den a zadruhé jsme místo konání Zlaté hokejky přesunuli z Karlových Varů do Prahy,“ líčí Obermajerová s tím, že vyhlášení bude mít dva hlavní motivy.

Oslavy 110 let ČSLH a nanebevzetí Ivana Hlinky

„Vzdáme hold vítězům a také spojení českého hokeje s Českou televizí,“ doplňuje ředitelka společnosti BPA sport marketing, která je organizátorem Zlaté hokejky už desátým rokem. „Veškeré přípravy pořadu trvají skoro rok,“ zakončuje Jana Obermajerová.

Zlatá hokejka 2018 proběhne v úterý 19. června v pražském Foru Karlín, od 20:55 ji přímým přenosem vysílá program ČT1. Letošním slavnostním večerem provede Daniela Písařovicová, vystoupí na něm také Tereza Černochová a Dan Bárta s Illustratosphere.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz