5 zápasů, 4 góly. Role snajpra? Ta je pořád na Davidovi, hlásí Kotala

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

První derby v sezoně mezi Mladou Boleslaví a Libercem vyznělo lépe pro Bruslaře, kteří na domácím ledě porazili svého tradičního soka 2:1. K výhře domácí nasměroval v první třetině Jakub Kotala. Duel byl napínavý až do samého závěru. Ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny svítil na světelné tabuli fotbalový výsledek 1:0. Bruslaři ale závěr zápasu zvládli lépe a brali všechny tři body.

Fanshop národního týmu

Jakub Kotala, kterého si Bruslaři pod svá křídla stáhli v přestupovém období 2020, splácí svému klubu veškeré vynaložené úsilí poctivou prací a kýženými góly. Zatímco v předešlé sezoně si v základní části ve 25 zápasech připsal tři góly a šest asistencí, v aktuálně hraném ročníku má z pěti utkání pět kanadských bodů (4+1).

Nabízí se tak otázka, zda neatakuje pozici týmového snajpra a tedy i svého kolegu Davida Šťastného, od kterého se branky čekají celkem automaticky. Může být skrytou akvizicí zelenočerných? „To je pořád na Davidovi, on dává ty góly. Střílet umí pěkně, takže je to na něm,“ nepřipouští žádné pochybnosti o týmových rolích.

Ale zpět k zápasu. Duel byl od začátku velmi vyrovnaný, Bruslaři do toho šlápli o poznání víc a zatlačili na svého soka, své po chvíli řekli i Tygři. Domácí byli ale trpěliví a na konci první periody slavili úspěch v podobě Kotalovy trefy.

„Hráli jsme přesilovku. Kluci si to dali nahoře a my jsme byli domluveni se Šťávou (Davidem Šťastným, pozn. red.), že bude střílet a já se to pokusím zaclonit nebo tečovat před bránou. Odrazilo se to a já to jen dorazil,“ přiznává Kotala k úvodní trefě skromně.

To byla ale jediná přesilovková trefa tohoto duelu. Více branek v početních výhodách už domácí nepřidali, ačkoli příležitostí k tomu měli nespočet. Dokonce i dvojnásobnou výhodu, kterou ale v úvodu druhého dějství neproměnili. „Liberec nás dobře bránil, hráli hodně aktivně, hodně nás napadali, měli jsme to těžké,“ hodnotí nepříliš povedené přesilovky Bruslařů.

Mrzet to domácí nemuselo, ačkoli do posledních minut hráli s jednogólovým náskokem pod velkým tlakem. „Bylo to těžké. Mačkali nás, ale všichni kluci to famózně odmakali, včetně Gašpera v bráně,“ chválí Kotala své spoluhráče.

Že se jednalo o derby bylo znát až ve druhé třetině, kdy emoce vytryskly na povrch, a to v podobě několika menších šarvátek a strkanic. Přibylo i osobních soubojů. „Nevadí mi to, já jsem rád, když jsou na ledě emoce, když je to trochu vyhrocené. Ale v zápase nebyly žádné zákeřné věci, bylo to v pohodě,“ komentuje první sezónní derby sympatický forvard. Dokonce pak s úsměvem kvituje i poznámku, že na to, že to byl duel s Libercem, to bylo vcelku poklidné derby.

„Jsem rád, když jsou na ledě emoce, když je to trochu vyhrocené. Ale v zápase nebyly žádné zákeřné věci, bylo to v pohodě.“

Závěr duelu už byl hodně hektický. Rozdíl byl stále jednobrankový. Liberec se dvě a půl minuty před koncem duelu rozhodl k odvážnému kroku a odvolal Kváču. Bruslaři závěrečnému tlaku odolávali a když David Šťastný trefil prázdnou klec, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Tygři půl minuty před závěrečnou sirénou snížili a drama tak pokračovalo.

„Liberec do nás tlačil, mají kvalitní tým a nedali nám nic zadarmo. Bohužel jsme si nechali dát gól v poslední minutě, v posledním střídání. To by se nám do budoucna stávat nemělo,“ komentuje závěrečné drama Kotala, který současně dodává, že si oddychl, když Boleslav dovedla zápas do vítězného konce.

Potřebovali jsme zabrat bodově, je to určitá vzpruha

Bruslaři si tak po nepříliš povedeném úvodu sezony připisují třetí tříbodovou výhru a aktuálně okupují sdílenou první příčku tabulky právě s Libercem, na který se touto výhrou dotáhli. „Ano, po dvou nevydařených zápasech, které jsme ale přesto nesehráli špatně, ale nepovedly se výsledkově, jsme potřebovali zabrat i bodově. Takže ano, je to určitá vzpruha,“ přiznává upřímně 25letý rodák z Havířova.

Současně ale přiznává, že nerozlišuje, který ze soupeřů proti němu stojí. „Je mi celkem jedno, jestli je to Liberec, nebo Sparta,“ jmenuje Kotala. A právě HC Sparta Praha je dalším soupeřem, který se proti Bruslařům postaví. A to v úterý 21. září v O2 areně.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz