45 zákroků a nula! Machovský po návratu deptal Hradec, chválil ho i Krupp

Foto: Antonín Vydra

Matěj Machovský naskočil zpátky do extraligy ve velkém stylu. Brankářská jednička Sparty se při debutu blýskla 45 zákroky, vychytala nulu a výrazně se podepsala pod vítězství 4:0 nad Mountfieldem.

Nový fanshop

„Myslím, že povedený návrat,“ usmíval se po zápase gólman, který uplynulou sezonu strávil v zámoří. „Ale klobouk dolů před kluky, protože zablokovali spoustu střel. Byly to i neskutečné šance, takže před nimi opravdu smekám,“ chválil Matěj Machovský své nové parťáky, kteří se rozjížděli trošku pomaleji.

Hradec Králové však ztroskotával na střelecké nemohoucnosti a taky skvělém gólmanovi, jenž si počínal jistě. „Forma se buduje skrz zápas. Když na vás jde hodně střel, tak se do toho rychleji dostanete. Z toho pohledu to pro mě bylo jednodušší. Navíc měli dost střel, ale žádné velké tutovky,“ líčil skromně.

V první třetině Machovský zlikvidoval 16 hradeckých pokusů, ve druhé dokonce 18 a ve třetí 11. Suma sumarum 45 úspěšných zákroků a navíc vychytaná nula! „Ta je vždycky fajn, ale je to zásluha celého týmu. Kdyby kluci nehráli dobře do obrany, tak ji nemám,“ zdůrazňoval opavský odchovanec.

Pražané nakonec došli k hladké výhře 4:0, ačkoli na střely prohráli vysoko 27:45. „Je to pro mě i pro celý tým velké vítězství, protože jsme chtěli dobře začít sezonu. Myslím, že jsme utkání zvládli výborně a snad to budeme držet dál takhle nahoře,“ přál si Machovský, který dřív chytal extraligu za Plzeň.

„Chytal skvěle, cenu si zasloužil, protože byl naším klíčovým mužem.“

Sparta je hned od začátku ostře sledovaná, hlavně kvůli postavy nového trenéra Uweho Kruppa, jenž má za úkol po desátém místě vrátit ji do extraligového popředí. „Myslím, že Uwe tu pozornost hodně strhává na sebe, což je dobře. My mu to teď vrátili, první zápas nám vyšel a jsme spokojeni.“

Německá legenda zase byla spokojena s jeho výkonem. Machovský natáhl neprůstřelnost na 143 minut a zaslouženě přebíral ocenění pro nejlepšího hráče utkání. „Chytal skvěle, cenu si zasloužil, protože byl naším klíčovým mužem. Navázal na poslední zápas, v němž taky vychytal nulu,“ těšilo kouče.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz