41 střel, dlouho nic z toho. Dřina, ale byli jsme trpěliví, těšilo Škůrka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

20. října 2018, 13:02

David Jahoda

Dlouho se zastřeloval, střelecké nezdary ale prolomil ve chvíli, kdy to jeho tým potřeboval nejvíc. Obrovitý obránce Olomouce David Škůrek v 52. minutě švihl zápěstím a trefil pravý horní růžek branky pardubického Milana Kloučka. „Gól potěší a dodá sebevědomí. Nejdůležitější ale je, že jsme to zvládli za tři body,“ těšilo střelce trefy, díky které Hanáci vyhráli potřetí v řadě.

HokejkaTV

O tom, že má v ruce dynamit, vědí všichni. Zatím mu to ale v nové sezoně do branky nepadalo. Po Zbyňku Irglovi je v olomouckém celku nejaktivnějším střelcem, v zápase proti Dynamu se v sezonním součtu přehoupl přes třicítku střel. Síť rozpohybovala až ta třiatřicátá.

„Hlavně jsem to musel trefit, kolikrát netrefím ani bránu. Teď gólman nejspíš úplně dobře neviděl, trefil jsem to místo a naštěstí to tam šlo,“ komentoval svou trefu Škůrek. „Hlavně je to v nové sezoně první gól, určitě to potěší a dodá sebevědomí,“ zdůraznil, že v novém ročníku skóroval prvně. „Nejdůležitější ale je, že jsme to zvládli za tři body, hlavně ten závěr. Je pravda, že nám k tomu trochu pomohl ten čtvrtý gól,“ dodal.

Technický gól Zbyňka Irgla

A ten byl vskutku kuriózní. Dynamo se za jednogólové ztráty rozhodlo necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolat brankáře, a i když Mora gól nedala, přidala pojišťující branku. Zní to nelogicky, ale díky Maroszově posunutí klece neměli sudí na výběr. „Taková jsou pravidla. Poslední dvě minuty do konce zápasu se úmyslné posunutí branky dává jako technický gól,“ konstatoval Škůrek.

Technická branka byla připsána Zbyňku Irglovi, který nahazoval puk do brankoviště, a prodloužil tím tak svou střeleckou šňůru už na šest zápasů. Je ve formě, že se trefí, i když se netrefí.

I když Mora připsala další tříbodovou výhru, pořádně se na ni nadřela. Po první části díky dvěma šikovných tečím Jordanna Perreta vedlo Dynamo 2:1. „Je pravda, že dali dva stejné góly – po teči. Pamatuju si, že vloni, nebo předloni, jsme takovým způsobem proti nim dostali snad čtyři góly. Důležité teď ale bylo, že nás to nepoložilo. Ukázala se síla mančaftu,“ těšilo bez jednoho centimetru dvoumetrového beka.

Kohouti východočeský celek chvílemi mačkali jako citrón v odšťavňovači, jasně o tom hovoří i počet střel na branku, který byl se závěrečnou sirénou 41:16. „Byla to dřina. Pardubice měly své pásmo dobře zavřené, bušili jsme do nich celý zápas. Naštěstí se to ve třetí třetině zlomilo.“

Škůrek: Byli jsme trpěliví, zaslouženě jsme vyhráli

Proč se svěřenci trenérského dua Tomajko & Moták neprosadili dříve? Dávat góly je pro Olomoucké mnohdy jako snažit se utáhnout šroub se strženým závitem. „Neměli jsme moc dorážek. Takové ty situace, kdy už jen stačilo doklepnout puk do prázdné branky, měli pokryté. Nám to ale dělá problém delší dobu. Byli jsme však trpěliví, v závěru jsme do toho šli a zaslouženě to vyšlo,“ hodnotil 25letý hokejista.

„Kdybychom nebrali tři body, byla by to určitě ztráta. Kdyby nám dali nějaký gól z brejku, když jsme je ve druhé třetině celou dobu tlačili, bezpochyby by nás to stálo dost psychických sil,“ byl si vědom dlouhodobý člen prvního obranného páru Mory, který však měl po hodně dlouhém čase jiného parťáka.

„Kdybychom nebrali tři body, byla by to určitě ztráta.“

Za zraněného kapitána Martina Vyrůbalíka alternoval Jan Švrček. „Museli jsme si na to chvíli zvyknout, ale zvládli jsme to. Podle mě jsme všichni obránci na sebe zvyklí. Myslím, že Jirka Ondrušek zastoupil kapitána dobře,“ dodal Škůrek na adresu dalšího olomouckého odchovance, který v utkání rovněž skóroval.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz