40 zákroků! Bednář vynuloval Tygry a říká: Musím dokazovat, že umím chytat

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Do závěrečného kola první čtvrtiny extraligy vstupovaly oba celky v různých rozpoloženích. Karlovy Vary sice ve středu obdržely pět branek na Spartě, předtím však vyhrály čtyřikrát za sebou. Oproti tomu Liberec měl za sebou sérii tří porážek na ledě soupeřů, a navíc doma podlehl v rámci CHL Augsburgu. Zpět na vítěznou vlnu se nakonec vrátili energetici, které svým parádním výkonem podržel gólman Jan Bednář.

HokejkaSHOPvanoce

Vstup do utkání vyšel lépe Energii, která šla již v první minutě do vedení, když se parádní ranou do horního rohu prosadil Jakub Flek. Na týmu z města pod Ještědem se však rychle inkasovaná branka nijak nepodepsala. Svěřenci trenéra Patrika Augusty okamžitě zasypali hostujícího gólmana Jana Bednáře smrští střel, a prakticky po zbytek úvodního dějství rázně diktovali tempo hry.

„Obdrželi jsme branku, nijak nás to ale nepoznamenalo. Myslím, že jsme je poté celou dobu tlačili, hráli jsme v jejich obranném pásmu,“ svěřil se po zápase útočník Liberce, Lukáš Krenželok.

Žádnou branku však Severočeši nevytěžili. Energie jim sice nabídla v krátkém sledu dvě početní výhody, jenže domácí nevyužili ani jednu. Hlavním důvodem byl teprve sedmnáctiletý brankář hostů, Jan Bednář, jenž likvidoval jednu velkou příležitost soupeře za druhou.

A když už nestačil zasáhnout, pomohla mu branková konstrukce. Tu totiž rozezněl Michal Birner, který měl po krásné kombinaci Tygrů před sebou zcela odkrytou klec a trestuhodně nedal. „Tyč jsem si pak pěkně pohladil. Štěstí k tomu patří,“ smál se Jan Bednář.

„Myslím, že jsme proti Energii hráli dobře, jen jsme nedali góly.“

Ten se zapotil především během první třetiny, kdy domácím několikrát doslova ukradl radost z gólu. Ve zbývajících čtyřiceti minutách sice byly šelmy nadále aktivnější, nicméně Západočeši je již do tolika vyložených příležitostí nepouštěli.

„První třetinu byl soupeř lepší, ve zbývajících čtyřiceti minutách mi ale nepřipadalo, že bych měl práce nějak extra hodně. Jsem rád, když jsem ve varu a můžu se do toho dostat. Vyhovovalo mi to,“ pokračoval Jan Bednář.

Maskovaný muž v zeleném dresu nakonec pochytal všech čtyřicet střel Liberce a udržel své první čisté konto v seniorské kategorii!

„Pořád je potřeba zůstat nohama na zemi. Vůbec to neberu tak, že bych teď byl nějaká hvězda. Pořád musím dokazovat, že umím chytat. Že to bylo s nulou, je jedině plus,“ odpověděl skromně a poté dodal: „Nula je super, tři body jsou ovšem důležitější. Připravovali jsme se na to, že Tygři mají skvělé přesilovky. Podařilo se nám je ubránit.“

Především kvůli Janu Bednářovi tak obhájci Prezidentské trofeje ztratili počtvrté za sebou. „Myslím, že jsme proti Energii hráli dobře, jen jsme nedali góly,“ říká Lukáš Krenželok. Tygři mají stále problémy s defenzivou, nyní už začíná klopýtat i útok.

„Vůbec to neberu tak, že bych teď byl nějaká hvězda.“

„Na začátku sezóny jsme otáčeli zápasy, teď už se ale neprosazujeme. Říkali jsme si, že to nemusí pořád vycházet a teď to přišlo. Všichni se musí zlepšit ve všem,“ doplňuje liberecký útočník, který před utkáním převzal památný dres za 900 odehraných utkání v české nejvyšší soutěži.

Zatímco Severočeši mají herní potíže, Karlovy Vary se vrátily zpět na vítěznou vlnu. Z posledních šesti zápasů vyhrály hned pět a v tabulce poskočily na čtvrté místo v tabulce. „Máme neskutečnou partu. V týmu není žádný hráč, který by do ní nezapadal. Táhneme za jeden provaz, zatím se nám daří. Doufám, že to tak bude pokračovat,“ vypověděl na závěr Jan Bednář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz