36:9 na střely, 0:1 na góly. Vstup do MS v Japonsku ženské osmnáctce nevyšel

Foto: Týna Zíková

(OBIHIRO, od naší zpravodajky) Ženská reprezentace do osmnácti let vstoupila do mistrovství světa v japonském Obihiru utkáním proti Švýcarkám. Aktivnějším Češkám se však nedařilo usměrnit kotouč za gólmanku, stejně jako v minulých letech na světovém šampionátu skončil zápas Česka se Švýcarskem nejtěsnějším možným rozdílem, české hokejistky inkasovaly v 10. minutě v přesilovce a do konce zápasu už zůstal stav neměnný.

Jágr Chance liga

Oba celky vstoupily do utkání aktivně. Češky nejprve úspěšně ubránily jedno oslabení, následně se ale v 10. minutě se štěstím trefila Laura Zimmermannová k bližší tyčce. České hráčky ještě dostaly možnost na srovnání v podobě přesilové hry, puk v největší šanci však jen olízl tyčku brankové konstrukce.

„Přišlo mi, že jsme byly celou dobu lepší, ale bohužel nám to tam nespadlo. Švýcarky daly šťastný gól z jedné přesilovky,“ vracela se k první třetině útočnice Natálie Mlýnková.

Druhá třetina aktivně i střelecky jasně patřila českému reprezentačnímu výběru. „Tyhle první zápasy jsou vždycky těžké. Jejich gólmanka chytala skvěle a my jsme se snažily, aby neviděla, zkoušely jsme dorážet puky nahoru. Na tréninku nám to vždycky jde, ale dneska se to bohužel nedařilo,“ mrzí Mlýnkovou.

Zuziak: Hrálo se na jednu branku, ale bez gólu se vyhrát nedá

Češkám se podařilo ubránit dvě oslabení, přesilovou hru ale také využít nedokázaly. A i přes velký tlak a mnoho obrovských šancí ke konci druhé periody odcházely juniorky do šatny s jednobrankovým mankem.

Necelé tři minuty po začátku třetí třetiny svitla naděje na vyrovnání. Švýcarky byly před vlastní brankou až příliš důrazné a rozhodčí nařídili trestné střílení, kterého se ujala Natálie Mlýnková. „Když tým prohrává o gól, tak je nájezd vždy těžký, protože víte, že můžete srovnat. Já jsem prostě jela a snažila jsem se nejdřív naznačit střelu, puk si stáhnout a z toho vystřelit. Nemyslím, že jsem si vybrala špatné místo, ale netrefila jsem to úplně tak, jak jsem chtěla a bohužel to nevyšlo,“ vysvětluje svůj záměr Mlýnková.

Kaltounková: Musíme gólmance víc clonit, přesilovky byly klíčové

Češky následně musely ubránit ještě jedno oslabení, což se jim také podařilo. V poslední pětiminutovce utkání si svěřenkyně trenéra Zuziaka ještě zahrály dvě přesilové hry, ani jednu však nedokázaly využít. Třicet vteřin před koncem zkusily hru bez gólmanky, ale ani to nepomohlo k odvrácení těsné porážky 0:1.

„Příprava na Japonky bude úplně stejná jako dneska, nemáme se za co stydět. Převedly jsme perfektní výkon a určitě do toho půjdeme naplno. Nemyslím, že je potřeba něco výrazně měnit a uděláme všechno proto, abychom dávaly góly a vyhrály,“ prozradila na konec Mlýnková, která se stala nejlepší hráčkou dnešního utkání. Češky nastoupí proti domácím Japonkám zítra v 6:30 hodin českého času.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Zimmermannová (Pagnamentaová, Leemannová).
Rozhodčí: Vichoreková (USA), Ermaková – Mochovová (obě Rusko), Hammarová (Švédsko).
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 36:9 (10:6, 11:2, 15:1).
Diváci: 117.
Nejlepší hráčky: Natálie Mlýnková – Saskia Maurerová.
Česko: J. Pejšová – Škrdlová, Jandušíková, Kotounová, D. Pejšová, Radová, Šmajdová, Seroiszková, Hanzlíková, Hrůšová – Machalová, Mlýnková, Dýcková – Mazancová, Čajanová, Sýkorová – Exnerová, Kaltounková, Sarnovská – Hájková, Haasová. Trenéři: Zuziak, Vozák a Vojtek.
Švýcarsko: Maurerová – Lutzová, Vallariová, Christenová, Gianolaová, Hauserová, Polettiová, Luternauerová, Messerliová, Bardillová – Bachmannová, Ingoldová, Surdezová – Zimmermannová, Leemannová, Pagnamentaová – Bessonová, Neuenschwanderová, Staubová – Harjuová. Trenér: Huard.

Další výsledky prvního hracího dne:

Finsko – Japonsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Švédsko – Kanada 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
USA – Rusko 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Další program MS žen do 18 let (Obihiro)

Pondělí 7. ledna:
5:00 Švédsko – Rusko (sk. A)
6:30 Česko – Japonsko (sk. B)
9:00 Kanada – USA (sk. A)
10:30 Švýcarsko – Finsko (sk. B)

Středa 9. ledna:
5:00 Rusko – Kanada (sk. A)
6:30 Japonsko – Švýcarsko (sk. B)
9:00 USA – Švédsko (sk. A)
10:30 Finsko – Česko (sk. B)

Čtvrtek 10. ledna:
6:30 1. čtvrtfinále
6:30 1. zápas o udržení
10:30 2. čtvrtfinále

Sobota 12. ledna:
5:00 1. semifinále
6:30 2. zápas o udržení
9:00 2. semifinále
10:30 zápas o 5. místo

Neděle 13. ledna:
5:00 zápas o 3. místo
6:30 případný 3. zápas o udržení
9:00 finále

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Japonsku je o 8 hodin víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz