2×4 góly! Nejlepší zápasy v životě, září Klímek. Spoluhráči mu to nedarují

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rozjetá DHL Extraliga juniorů už přinesla několik skvělých individuálních výkonů. Dan Bartoš nebo Michal Hotěk zazářili pěti góly za zápas. Vsetínskému Danielu Klímkovi se však povedla nevídaná věc! Během dvou víkendových střetnutí nasázel do branek soupeře osm gólů, které rovnoměrně rozdělil.

Jágr Chance liga

„Zápasy jsem si užil pořádně. Byl jsem za to strašně rád, protože už jsem nějaký takový zápas, kdy dám více gólů, potřeboval. Napadalo mi to tam. Po gólové stránce to byly nejlepší zápasy v životě! Herně úplně nevím, to si netroufnu říct,“ líčí Daniel Klímek.

První „čtyřka“ v podání osmnáctiletého forvarda zajistila tři body proti Slavii, napodruhé to nestačilo proti Liberci. „V sobotu jsme jako tým hráli lépe než v pátek proti Slavii. Sice jsme s Libercem prohráli, ale měli jsme na to, abychom vyhráli za tři nebo čtyři body,“ podotýká.

„V pátek jsem říkal, že to byl první a poslední zápas. V sobotu jsem to zopakoval, takže si mě spoluhráči dobírali ještě víc.“

Famózní sérii započal Klímek proti Pražanům v šesté minutě, jeho úvodní zásah byl nakonec i vítězný. „Byl jsem rád, že jsem dal první gól, protože je to pro náš tým hodně důležité. Potom se to nakupilo a vzešly z toho čtyři góly. Předtím mě to ale vůbec nenapadlo,“ praví Klímek, jemuž to týmoví parťáci nedají zadarmo.

„Spoluhráči si mě dobírali už v pátek po zápase. Říkal jsem jim, že to byl první a poslední zápas. V sobotu jsem to zopakoval, takže si mě pak dobírali ještě víc,“ culí se vsetínský odchovanec. „Budu muset přinést nějakou pořádnou svačinku. Když to bylo dvakrát, tak bude muset být asi větší než normálně. Vidím to na nějaké pizzy a Kofoly, to mají kluci rádi. Bude to trochu dražší, ale co nadělám,“ připojuje.

Díky osmi gólům za víkend se Daniel Klímek vyšvihl na dělenou třetí příčku nejlepších střelců extraligy juniorů. „Strašně moc si toho vážím, že jsem takhle vepředu. Doufám, že to vydrží co nejdéle, ale vždycky to může být lepší. Jsem rád za to, kolik mám bodů. Doufám, že ještě nějaké přidám a pomůžu týmu,“ přeje si mladý střelec.

Osobní maximum z minulé sezony v extralize staršího dorostu už nemá tak daleko, jelikož mu k hranici 53 bodů chybí pouze devět čárek. „Nedávám si před sebe číslo, že bych chtěl mít padesát nebo šedesát bodů. Jdu zápas od zápasu. V maximum ale doufám,“ přiznává útočník, který se může spolehnout na dobrou chemii ve formaci.

„Mám dobré spoluhráče. Chvilku to trvalo, než jsme se sehráli, měli jsme pomalejší rozjezd, ale pak se sestava ustálila. Postupně jsme začali sbírat body a začalo se dařit týmu. Mám u sebe v lajně jednu stálici Lukáše Frydrycha. Potom se u nás střídají po pěti nebo šesti zápasech Lukáš Jindra a Marco Lukačka. Obránci Šimon Jenáček a Tomáš Ondračka jsou také stálice,“ popisuje Klímek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zmíněné zlepšené výkony přišly vhod v závěru úvodní skupiny, ze které se Vsetín prodral do lepší poloviny. „V hlavách jsme měli, že bychom mohli postoupit, ale nečekali jsme to. Byl to sen. Mysleli jsme si, že to je nedosažitelný cíl. Posledních pět nebo šest zápasů jsme si mysleli, že bychom to mohli urvat,“ říká. To se nakonec i povedlo.

„Hodně jsme se semkli, hráli jsme jeden za druhého a vyhráli jsme asi čtyřikrát v řadě. Bylo na naší straně i štěstí, protože tam byly nějaké remízy nebo prohry, které nám pomohly. Nakonec se to povedlo,“ libuje si.

Ve skupině „O pořadí v play off“ se ale Valachům příliš nedaří, zatím vyhráli jednou po šedesáti minutách a třikrát v prodloužení nebo nájezdech. „Nejsou tam extra lepší soupeři, ale děláme strašně moc chyb, které takoví kvalitní soupeři dokáží potrestat. Když mají šanci, využijí to. My se na gól nadřeme více, než bychom chtěli. Nemáme tak dobrou koncovku, ale markantní rozdíl mezi námi není,“ srovnává.

„Vsetín má nejlepší fanoušky v republice. Je to neskutečné nastoupit před tolika diváky.“

Postup ROBE byl největším překvapením, a to nejen pro lidi zvenku. Teď už chtějí mladí Valaši dojít tak daleko, jak to půjde. „Zpočátku jsme chtěli udržet extraligu. Teď, když už víme, že máme záchranu zajištěnou, chceme uhrát co nejlepší postavení v tabulce a pak se soustředit na tu čtyřčlennou skupinu, abychom vydřeli play off,“ burcuje Daniel Klímek, jenž už nastoupil do čtrnácti duelů první ligy.

„Neskutečně mi to pomáhá v sebevědomí. Jsem rád za každý zápas, který dostanu. Mezi juniorkou a první ligou je obrovský skok. Jsem rád, že mi dali trenéři prostor. Většinou hraju ve čtvrté lajně, takže musíme utahat soupeře, znepříjemnit mu hru, snažit se dát gól a hlavně nedostat. Daří se nám to, takže s tím je spokojenost,“ uvádí.

Premiéru mezi seniory si odbyl už v minulém roce, když nastoupil před pověstným vsetínským publikem proti Přerovu. „Je to neskutečné nastoupit před čtyřmi tisíci diváky. Myslím, že má Vsetín nejlepší fanoušky v České republice. Pamatuji si, že jsem chodil na zimák jako malý a hrozně jsem si to užíval,“ vypráví hokejista, který má svůj vzor v NHL.

„Když mi bylo okolo čtrnácti let, můj vzor byl brácha David, který taky hrál hokej a byl i na kempu Edmontonu. Teď se mi líbí Ovečkin a Washington,“ připouští Daniel Klímek, majitel dvou dresů svého oblíbence. 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz