23 sezon, 1250 zápasů a 10 medailí. Kadlec ve 41 letech ukončil kariéru

Foto: Antonín Vydra

Obránce Petr Kadlec, jenž má ve sbírce rekordních 1250 startů mezi tuzemskou elitou, už další zápasy nepřidá. „Skončil jsem,“ uvedl pro iDnes.cz.

Plekanec Chance liga

Ostřílený bek působil poslední čtyři roky v Plzni, kde mu po sezoně 2017-18 vypršel dvouletý kontrakt. Do přípravy na nový ročník už na západě Čech nenaskočil, plzeňský klub na začátku května jasně uvedl, že se kapitán s indiány loučí.

„Je mi 41 let. Poslední rok byla samá zranění. Ani mi to moc nešlo a nebyl jsem moc přínosem.“

Petr Kadlec se tak rozhodl ukončit kariéru. „Je mi 41 let. Poslední rok byla samá zranění. Ani mi to moc nešlo a nebyl jsem moc přínosem. A jít někam jinam a domlouvat se? Přehodnotil jsem, že už je asi čas,“ vysvětlil obránce pro iDnes.cz.

Kadlec hrál v extralize 23 sezon a 1250 utkání

Kadlec se loučí jako rekordman v počtu extraligových startů. Do elitní české soutěže poprvé nakoukl už v polovině devadesátých let, opouští ji po 23 sezonách s úctyhodnými 1250 duely na kontě. Ač byl draftován Floridou, hrál jen v Česku.

Foto: Facebook HC Škoda Plzeň

Dlouhých 19 sezon strávil v mateřské Slavii, se kterou slavil v letech 2003 a 2008 dva tituly. Kromě toho má ve sbírce i tři stříbrné medaile a pět bronzových. Tu poslední získal letos na jaře s Plzní, které v semifinále vystavilo stopku Brno.

Co bude dělat dál? Uvidíme, jak to dopadne

Bývalý reprezentant, jenž se rozhodl pověsit brusle na hřebík, chtěl skončit v tichosti, o svém rozhodnutí nechtěl příliš mluvit. Zatím asi ani nemá jasno, co bude dělat dál. „Uvidíme, jak to dopadne. Teď o tom nechci mluvit,“ uzavřel Petr Kadlec.

Petr Kadlec.

Petr Kadlec. | Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz