200 tisíc korun! Nadační fond Ivana Hlinky pomůže Ondřeji Buchtelovi

Foto: hokejbenatky.cz

Na transparentním účtu na podporu obránce Ondřeje Buchtely, který ve dvaceti letech čelí rakovině srdce, bylo k dnešnímu ránu 121 tisíc korun.

Generali Česká Cup

Hokejová republika se spojila. Mezi nejštědřejší dárce patří například exchomutovský bek Juraj Valach, který na Buchtelovu léčbu poslal 25 tisíc korun. Spontánně se také rozjely charitativní aukce, v nichž hokejisté na svých sociálních sítích draží hokejky či dresy.

S pomocí přispěchal také Nadační fond Ivana Hlinky, který někdejšímu mládežnickému reprezentantovi daruje ohromných 200 tisíc korun!

„Pomoci v takovéto situaci považuji za samozřejmost," říká prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Není třeba k tomu víc dodávat."

Buchtela prošel všemi mládežnickými výběry – od reprezentace do šestnácti let až po dvacítky. V roce 2017 se zúčastnil mistrovství světa do 18 let. „Ondrovi hlavně přeju, aby všechno zvládl. Pevně věřím, že to tak bude," dodává Král.

„Ondrovi hlavně přeju, aby všechno zvládl."

Připomínáme, že Nadační fond Ivana Hlinky, jehož zřizovatelem je Český hokej, slouží k podpoře bývalých hráčů, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Prostředky k charitativní činnosti získává tento fond například z akce Legenda pomáhá.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz