20 tisíc za pyrotechniku. Ubohost, která poškodila Kometu, soptí Zábranský

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

2. února 2018, 15:05

Adam Bagar

Pokuta za hrubě vulgární skandování na adresu soupeře a rozhodčích. Tak tenhle verdikt už si na Kometě v probíhajícím ročníku vyslechli nespočetněkrát. Ale teď musí Brňané platit z jiného důvodu, který pořádně vytočil brněnského majitele a trenéra Libora Zábranského.

Nový fanshop

Brněnští příznivci dokážou svému týmu vytvořit parádní kulisu, ale občas také uškodit. Jako v případě nedělního utkání v Chomutově, kde po třetím klaksonu a těsné porážce 1:2 nesmyslně zapálili pyrotechniku, což neuniklo ani pozornosti hlavních rozhodčích.

Ti jednání fanoušků popsali i v oficiálním zápise. „Po skončení utkání v prostoru pro hostující fanoušky na tribuně došlo k zapálení pravděpodobně pyrotechniky, která vydávala intenzivní kouř po dobu asi dvaceti sekund,“ uvedli Pavel Hodek a Daniel Pražák.

„To nemá s hokejem ani emocemi co do činění, odsuzuju to. Je to normální ubohost, která jasně a cíleně poškodila Kometu.“

„Tohle jednoznačně odsuzuju. Chování sektoru hostů v Chomutově po skončení utkání nemá s hokejem ani s emocemi co do činění. Je to normální ubohost, která jasně a cíleně poškodila Kometu,“ zlobí se na klubovém webu majitel a trenér Libor Zábranský.

Kometě uzavřeli tribunu! Zápas s Pardubicemi odehraje bez kotle »

Brňané, kterým byl za opakované hrubě vulgární skandování v týdnu uzavřen kotel pro zápas s Dynamem, musí zaplatit finanční pokutu ve výši 20 tisíc korun. Pykají potřinácté v sezoně a celkem už museli na pokutách zaplatit neskutečných 140 tisíc korun.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Karel Holý se zabýval rovněž vhazováním předmětů na ledovou plochu v průběhu druhé části utkání Jihlavy s Pardubicemi, přičemž vhozená mince zasáhla do masky hostujícího brankáře. Dukla se takovým způsobem provinila podruhé, zaplatí 10 tisíc korun.

Předměty na ledě? Jihlava zaplatí 10 tisíc, Sparta 2 tisíce

Předměty na ledě se objevily také během třetí třetiny duelu Sparty s Plzní. Vzhledem k tomu, že šlo o první podobné provinění fanoušků Sparty v sezoně a jejich jednání nemělo vliv na průběh utkání či zdraví jeho účastníků, zaplatí klub jen 2 tisíce korun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz