2+2! Tohle jsem naposledy zažil v Americe, směje se Stránský

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

19. listopadu 2019, 20:51

Daniel Ježek

Oceláři v dohrávce patnáctého kola smetli Kometu 6:3. Jedním z hrdinů zápasu byl útočník Matěj Stránský, který zapsal hned čtyři kanadské body.

partneři českého hokeje

Čekalo se, co s týmem Komety provede návrat majitele Libora Zábranského na střídačku. Hned první třetina ale ukázala, že se Brňané trápí i nadále. Úřadující mistři si během první periody dohrávaného utkání vypracovali tříbrankový náskok, který nakonec udrželi až do závěrečného hvizdu.

Kometa se sice snažila, proti dobře hrajícím Ocelářům jí to ale nebylo nic platné. K nezastavení byla především elitní formace domácích, která se postarala o čtyři trefy Slezanů – a ve všech měl prsty Matěj Stránský.

Dva góly, dvě asistence. Povedené utkání, že?
Byl jsem tři nebo čtyři zápasy na suchu, už bylo třeba tam něco dát. Jsem rád, že to tam konečně spadlo. Důležitější ale jsou tři body, jedeme dál. Hráli jsme proti těžkému soupeři, kterému se sice aktuálně nedaří, ale měli změnu na střídačce a vrátil se jim jejich starý trenér. Řekli jsme si, že na ně ze začátku vletíme, protože oni se budou chtít ukázat. To se povedlo, ve čtvrtek ale máme další zápas a musíme začít znova.

Kdy jste naposledy zapsal čtyři body? Pomohla vám reprezentace?
To už si nepamatuji, je to hodně dávno. Možná v Americe na farmě, tam možná jeden byl, ale bylo to hodně dávno. S reprezentací to mám naopak. Když se vracím z repre, tak naopak mi to moc nejde. Jsem proto rád, že mi zápas vyšel. Trochu se uklidním, snad to tam bude padat i nadále.

„Když se vracím z repre, tak naopak mi to moc nejde. Jsem proto rád, že mi zápas vyšel."

Daří se vám i v početních výhodách.
Přesilovky jsme zjednodušili, přidali střelbu a začalo nám to tam padat. Doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Hosté byli v přesilovkách také silní, ze tří proměnili dvě.
Před zápasem jsme si o tom říkali, že prakticky všechny góly dávají z přesilovek. Byli jsme na to připravení, bohužel se jim to tam párkrát odrazilo od brusle. V tomhle jsou silní, těžko se to brání.

Jak na vás působila Kometa, které se aktuálně nedaří?
Je to kvalitní tým, my ale skvěle odehráli první třetinu. Napadaly tam tři branky, pro ně to pak bylo hodně těžké otáčet. Hráli jsme doma, tady jsme hodně silní a hrajeme velice kvalitně v obraně. Pak už jsme zápas kontrolovali a byli jasně lepší.

Máte hodně náročný program, čtyři zápasy v osmi dnech. Jak to vnímáte?
Je dobře, že to je doma, můžeme si více odpočinout a nemusíme cestovat. Kluci znají svoje těla, udělají si to, co potřebují. Program je náročný, každý ho ale má stejný. Musíme pořád makat, je to jedno, jestli hrajeme čtyřikrát, nebo třeba jenom jednou.

V dalším kole hrajete s Vítkovicemi, jaké to bude utkání?
Pro mě osobně to bude velice vyhrocený zápas, chceme udržet aktuální fazónu a opět zvítězit. Máme čtyři výhry v řadě, chceme to válet dál a využít domácího prostředí. Na Vítkovice se pořádně nachystáme, oni v poslední době zvládají zápasy v posledních třetinách. Musíme hrát celých šedesát minut.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz