19letý kapitán Oliva si splnil sen. Fans Energie vyprovodili juniory potleskem

Foto: hokejkv.cz

Pardubické Dynamo muselo kvůli rozsáhlé marodce způsobené akutní virovou epidemií střevní chřipky nastoupit k duelu na západě Čech s týmem, jehož věkový průměr nebyl ani 19 let. Proti Energii vedl hosty jako kapitán devatenáctiletý zadák Jan Oliva.

HokejkaSHOPvanoce

Kdy jste se dozvěděli, že v Karlových Varech nastoupíte, a jaká byla reakce?
Dozvěděli jsme se to ráno, když jsme přišli na rozbruslení s juniorkou, odpoledne jsme měli hrát derby s Hradcem. Bylo nám řečeno, že v A-týmu jsou zdravotní problémy, takže nejspíš pojedeme hrát do Varů. V kabině určitě zavládlo nadšení, protože každý si chce zahrát takový zápas v extralize. Byl to super pocit, těšili jsme se na to.

Jak jste to před samotným duelem měli nastavené v hlavách?
Do zápasu jsme šli tak, že chceme uhrát co nejlepší výsledek, pokusit se dát gól a hrát se soupeřem co nejvyrovnanější partii. Určitě jsme mohli jen překvapit. Snažili jsme se o to, bohužel to nevyšlo.

Co vám před zápasem trenér kladl na srdce?
Hlavně bruslit, snažit se hrát, být odvážní, nezbavovat se puků, věřit si a hodně si dovolit. Zkrátka hrát normálně, jako kdybychom hráli za juniorku.

Jaké bylo utkání?
Hodně těžké. Karlovy Vary nám ukázaly sílu. Alespoň víme, na čem musíme ještě pořád pracovat, ale myslím si, že jsme se zápas snažili odmakat, všichni jsme do toho dávali sto procent. Ještě máme prostor na zlepšování, soupeř byl jasně lepší.

Co jste si z něj vy osobně odnesl?
Určitě na sobě musíme ještě hodně pracovat, zesílit a zlepšit přehled, prostě všechno. Ještě máme na čem pracovat.

V čem je extraligový hokej jiný oproti tomu juniorskému?
Je to určitě silovější, hráči jsou vyspělejší a mají lepší pohyb ve třetině. V obranném pásmu jsme pak vůbec nestíhali, Vary nás přehrávaly, bruslily, měnily si pozice... Asi v tomhle, hráči jsou silovější a mají větší přehled.

Jaké bylo vyzkoušet si roli pardubického kapitána?
Super! V Pardubicích hraju od malička, takže to je pro mě určitě splněný sen.

Bavili se s vámi hráči Energie i v průběhu zápasu?
Ano, bavili. Po první třetině nám říkali, že koušeme a hrajeme dobře. Třeba Venca Skuhravý mi přál po zápase hodně štěstí, když jsme si podávali ruce. Super zážitek od takového hráče.

Před odchodem do kabin vyvolávali váš tým i domácí fanoušci...
Za to bych chtěl fanouškům Varů moc poděkovat, bylo to hezké sportovní gesto. I domácí hráči nám přáli hodně štěstí do sezony, takže určitě hezká vzpomínka.

Sestřih zápasu Karlovy Vary – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz