18letý Strnad na zkoušce zaujal, v Edenu podepsal smlouvu

Foto: Karel Švec, Český hokej

Šimon Slavíček v průběhu minulé sezony z pražské Slavie odešel, do seniorského týmu sešívaných by se nyní chtěl protlačit jiný útočník ročníku 2004 – Lukáš Strnad. Na zkoušce během letní přípravy přesvědčil.

Zlatá hokejka 2022

Vedení Slavie na svých stránkách oznámilo, že s osmnáctiletým forvardem podepsalo jeho první profesionální smlouvu. Strnad je prvním juniorem v poli na soupisce A-týmu pro sezonu 2022/23; mladíčci by jinak mohli dostávat šanci v brance, kde budou Romanu Málkovi krýt záda Michal Pittr a Tomáš Volevecký.

Každý talent, který v klubu momentálně zůstane, je pro Slavii důležitý – na jaře totiž spadla z juniorské extraligy a mimo to kvůli nesplnění podmínek ztratila status svazové akademie. Ačkoli v žácích patří do špičky republiky, kvalitní hráči se jí budou udržovat hůř a hůř.

Samozřejmě tedy pokud s nejstarším mládežnickým týmem rychle nepostoupí zpět. A také s tím by mohl Lukáš Strnad pomoci.

„Lukáš je talentovaný hráč, který si svými výkony v minulé sezoně zasloužil bojovat o místo v sestavě A-týmu, přestože by měl letos patřit s ročníkem narození 2004 teprve druhým rokem do juniorky. Je příkladem toho, že se chceme věnovat vývoji mladých hráčů a pomoci jim udělat progres v hokejové kariéře,” uvádí pro klubový web sportovní manažer Jaroslav Bednář.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HC Slavia Praha (@hcslavia)

Strnad se neřadí ke klubovým odchovancům, v Edenu se usadil teprve před dvěma lety, kdy přišel z pražské Kobry.

V uplynulé sezoně se jako prvoročák prosazoval v juniorce velmi solidně. Padesátka startů mu vynesla 38 kanadských bodů (20+18), a tak ve srovnání hráčů U18 napříč soutěží uzavíral první desítku kanadského bodování.

Čísla vyniknou o dost víc, když připomeneme, že sešívaní vstřelili za celý ročník pouhých 121 branek. Strnad se tak podepsal téměř pod každou třetí!

Zaujal i trenéry reprezentační osmnáctky, se kterou v listopadu vyrazil na Chablais Hockey Trophy do švýcarských alp. Českému týmu ale turnaj nevyšel, a i proto už pravák Strnad další starty v národním mužstvu nepřidal. Teď zkusí prorazit v Chance lize.

„Když se mi ozval pan Bednář s nabídkou smlouvy a možností hrát za áčko, tak to pro mě byla čest. Budu dělat všechno pro to, abych se dokázal prosadit,” slibuje na stránkách Slavie nadaný útočník.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Aktuální soupiska HC Slavia Praha

Brankáři:
Roman Málek, Michal Pittr, Tomáš Volevecký.

Obránci:
Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Karel Klikorka, Jakub Matyáš, Šimon Szathmáry, Dušan Žovinec.

Útočníci:
Jaroslav Brož, Jan Kern, Tomáš Knotek, Pavel Mrňa, Michal Poletín, Tomáš Pšenička, Vladimír Růžička, Lukáš Strnad, David Šteiner, Robin Všetečka, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz