18 bodů za dva zápasy? Přesně takhle nás to baví, smějí se Aho a Teräväinen

Foto: savonsanomat.fi

7. května 2018, 17:31

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Neskutečné, co zatím na MS předvádějí finští mladíci Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen – za dva zápasy s Jižní Koreou a Lotyšskem se blýskli dohromady neuvěřitelnými 18 body! Teräväinen zopakoval čtyřbodové vystoupení, Aho si dokonce ještě o dva body polepšil a pomohl k druhému finskému vítězství 8:1 na turnaji.

HokejkaSHOPvanoce

Na oba produktivní útočníky se zatím v Herningu náramně kouká, slova chvály si vysloužili i od svých spoluhráčů, kteří k takovým výkonům jen těžko hledali slova. "Hrají moc dobře, ta jejich spolupráce funguje výborně. Doufám, že v tom budou pokračovat, i když samozřejmě nemůžou mít každý zápas čtyři nebo pět bodů," ví kapitán Mikael Granlund.

Sebastian Aho jich měl proti Lotyšům na kontě dokonce šest, když ke dvěma trefám do černého přidal čtyři asistence. "Je to obrovský hráč," pokyvuje Granlund. "Pokaždé mě něčím překvapí. Je neuvěřitelným hráčem a je výborné se na něj koukat," doplňuje obránce Markus Nutivaara, jenž nastupuje s dvacetiletým talentem ve druhé finské formaci.

Teräväinen: S herním projevem jsme zatím spokojeni

Co stojí za parádní jízdou Aha, který v Herningu zapsal za dva zápasy neskutečných deset bodů? "Snažíme se hrát jednoduše, aktivně, s pohybem a nadšením. Postě užívat si hokej," usmívá se dvacetiletá finská hvězda. "Navíc máme skvělou partu, což tomu také dost pomáhá," pokyvuje útočník Caroliny, za kterou hraje i jeho parťák Teuvo Teräväinen.

Tihle dva mladíci si náramně rozumí a když se k nim v přesilovkách připojí ještě Mikael Granlund s Mikko Rantanenem, další góly visí ve vzduchu. "Je to pro nim hrozně těžké. Nesmíte jim skoro nic dovolit, protože dávají spoustu branek. My jim toho však dovolili moc a oni své šance využili. Potvrdili, jací jsou to hráči," hlásí lotyšský útočník Andris Džerinš.

Soupeři jako Jižní Korea či Lotyšsko jsou na jejich kombinace krátcí, finští bombarďáci se blýskli také parádními ťukesy do prázdné branky. "Takové akce se nedají plánovat, jednoduše řečeno chceme jen dávat góly. Víme, jak hrát a dostat soupeře pod tlak. Myslím, že se nám to povedlo," culí se Teräväinen, který k výhře 8:1 přispěl dalšími čtyřmi body.

"Byl to dobrý zápas, osobně jsem se cítil už lépe než proti Koreji. Lotyši byli těžším soupeřem, ale hráli jsme svou hru a pokračovali ve střílení branek. Přesně takhle nás to baví," prozrazuje Teräväinen. Za dva zápasy s Ahem nasbírali už 18 bodů a vévodí bodování MS, i díky nim Finové po třech hracích dnech vedou tabulku při vynikajícím skóre 16:2.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz