17 posil a našlapaný kádr! Prostějov odhalil soupisku

Foto: lhkjestrabi.cz

Konečně se fanoušci dočkali. Prostějov poprvé od konce sezony uvedl nové informace ke kádru pro následující období: podle očekávání pokračuje jen pět hráčů z minulého ročníku, ale klub přivedl celou řadu zajímavých posil.

Do brankoviště přichází Jaroslav Pavelka z Liberce, o kterém se spekulovalo už delší dobu. Doplní ho mladý Josef Němeček, který loni chytal za juniory Plzně a jednou se objevil v brance A týmu Dukly.

Do obrany klub přivedl Jakuba Hamšíka, Daniela Maláka, Martina Pěnčíka (z Šumperku), Jakuba Prchala (loni druhá nejvyšší soutěž ve Finsku) a zkušeného extraligového beka Tomáše Valentu.

„Vedení klubu pečlivě zvážilo přínos každého hráče pro klub, a i přes historický postup do semifinále se rozhodlo většinu hráčů pro novou sezonu nepodepsat. Věřte, že zůstat chtěli skoro všichni."

Nové smlouvy podepsali Robin Staněk a Josef Zajíc.

A útok? Sem přichází velké zkušenosti.

Vilém Burian a David Ostřížek hráli loni v extralize! První jmenovaný v Olomouci skončil po šesti sezonách. Ostřížek hrál také na Hané, ale pak byl vyměněn do Komety.

Prostějov posílili i Roman Vlach (naposledy Vsetín), Jan Maruna (Havířov), Matouš Venkrbec (Vsetín) či Patrik Machač (Slavia).

Dále mladíci Petr Hašek, Filip Jansa, David Routa a Jan Slanina.

Z minulé sezony pokračují Tomáš Jiránek, Tomáš Jáchym a Martin Novák

„Věřte, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, abychom byli schopni navázat na loňskou velmi úspěšnou sezonu."

I když si Jestřábi dávali na čas (na oficiálních stránkách nebyla jediná novinka ke kádru od konce sezony, v článku k soupisce klub navíc kritizuje média...), tak sestavili našlapaný tým! Hlavně jejich útok budí respekt.

„Věřte, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, abychom byli schopni navázat na loňskou velmi úspěšnou sezonu," připomněl klub postup do semifinále z loňského ročníku.

A to není vše. Prostějov očekává ještě jedno zajímavé jméno do obrany i útoku. Navíc na zkoušku mají přijít i další hráči, kteří si ale budou muset teprve své místo vybojovat.

„Vedení klubu pečlivě zvážilo přínos každého hráče pro klub, a i přes historický postup do semifinále se rozhodlo většinu hráčů pro novou sezonu nepodepsat. Věřte, že zůstat chtěli skoro všichni," tvrdí Jestřábi.

„Jediný hráč, který odešel, i když byl se mnou jasně domluvený na pokračování, byl Jirka Klimíček (důvodem byly vážné rodinné důvody)," stojí na stránkách. 

Nabídku měl dostat i Petr Mrázek, ale kvůli financím si ho Prostějov nakonec nemohl dovolit. Ten bude hrát od další sezony ve Zlíně.

Aktuální soupiska Prostějova

Brankáři:
Jaroslav Pavelka, Josef Němeček.

Obránci:
Jakub Hamšík, Daniel Malák, Martin Pěnčík, Jakub Prchal, Robin Staněk, Tomáš Valenta, Josef Zajíc.

Útočníci:
Vilém Burian, Petr Hašek, Tomáš Jáchym, Filip Jansa, Tomáš Jiránek, Patrik Machač, Jan Maruna, Martin Novák, David Ostřížek, David Routa, Jan Slanina, Roman Vlach, Matouš Venkrbec.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz