17 220 fans? „68“ láká! Bohužel už nejsem Jágr jako před dvaceti lety

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

13. listopadu 2019, 22:48

Adam Bagar

Počtvrté v řadě přilákal Jaromír Jágr vyprodanou arénu. Po Mladé Boleslavi, Hradci Králové a Vítkovicích bylo po střechu narváno i v O2 areně, kde musel s Kladnem skousnout porážku 2:6 s vedoucí Spartou.

Nový fanshop

Do pražského hokejového chrámu zavítalo 17 220 fanoušků! Více jich tam na extraligový zápas nepřišlo. Dosud rekordní návštěvou v O2 areně mezi tuzemskou elitou bylo 17 182 diváků v sedm let starém souboji Kladna s Brnem během výluky NHL.

„Věřil jsem, že před takovým obecenstvem dokážeme něco uhrát, ale zápas se nám moc nepovedl. Každopádně pro naše hráče jsou taková utkání velkou školou,“ hlásí legenda s osmašedesátkou na zádech poté, co její tým na Spartě schytal šestku.

Jak se vám kouše taková porážka?
Teď jde jen o to, abychom měli formu v dalších zápasech, které jsou pro nás klíčové. Hrajeme proti týmům, které jsou vedle nás jako Zlín a Olomouc. Jasně, že jsme na Spartě chtěli vyhrát, ale moc dobře víme, že zápasy v pátek a v neděli pro nás budou daleko důležitější.

Při absenci Davida Stacha jste nastoupil s Brendanem O'Donnellem. Byla to velká změna?
Bohužel nemáme tak široký kádr, když se něco takového stane. Ještě nám chyběl Kuba Valský, takže to musíme nějak poslepovat. Hráči, kteří hrají křídla, najednou musejí hrát centry... Ale v pohodě, příště už to bude úplně o něčem jiném.

V polovině zápasu se k vám přesunul Antonín Melka. Cítil jste, že je potřeba udělat změnu?
To dělají trenéři. Do toho jim během zápasu nezasahuju. Myslím, že na některé naše hráče dolehla tíha okamžiku. Je ohromný rozdíl hrát před 150 diváky jako v minulých sezonách a teď před sedmnácti tisíci. Musíme si tím projít. Ale nebojte se, v play off bude odveta.

Jak jste se osobně cítil po desetidenní pauze?
Nic moc, ale tolik to zase neřeším. Situace, které vzniknou v zápase, si můžu uhrát. I když se necítím dobře, tak si to můžu v ofenzivním pásmu udělat tak, jak potřebuju.

Hlavně v první půlce utkání se zdálo, že jste si střídání zkracoval.
Jasně. Zaprvé jsme hráli poprvé takhle společně. Ani na tréninku, protože Áda se zranil včera. A člověk se i šetří na svoji situaci. Věděl jsem, že jsme neměli žádnou přesilovku. Když vím, že puk nemáme, je zbytečné se tam honit. Raději jdu vystřídat a počkám si na další střídání.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

V O2 areně jste hrál po 1641 dnech, myslel jste na to?
To jsem ani neřešil. Snažil jsem se do toho dostat, věděl jsem, že se necítím dobře. To člověk pozná na trénincích. Nebylo moc času, takže se snažím od těch věcí odreagovat a myslet sám na sebe, abych udržel víru, že každým momentem se to může otočit. Ale jinak jsem to neřešil. Ale samozřejmě vím, že poslední zápas jsem v 02 areně odehrál na domácím šampionátu.

Cítil jste velkou energii od fanoušků?
Nechci se pořád opakovat. Samozřejmě jim za to vděčím, bohužel už nejsem Jágr před dvaceti lety. To bychom se bavili úplně o něčem jiném. Ale sám sobě stále věřím, jen si musím počkat na svou šanci. Snažím se hrát, jak nejlépe umím, a dělám co můžu.

Zpočátku jste vypadali možná trošku zakřiknutě, mohlo to být i z fanoušků?
Samozřejmě. Dva hráči, kteří hráli extraligu, se nám zrovna zranili. Takže jsme tam měli akorát Michala Barinku. Když sečteš všechny zápasy, co předtím naši kluci odehráli v extralize, podle mě se dostaneš do stovky. Když teda vynecháš mě.

Ale měli jste i světlé momenty, za stavu 4:2 jste se herně zvedli.
To jsme jim chtěli ukázat, co je čeká za čtrnáct dní na Kladně.

Srážejí vás poměrně laciné góly, co se s tím dá udělat?
Pojďme na to zapomenout. Myslím, že se porazit dají... Příště budeme úplně jiné mužstvo. Na druhou stranu Sparta bude brát body nejen nám, ale hodně mužstvům. Ale jak už jsem říkal, teď nás čekají důležitější zápasy.

O to víc, že Zlín dokázal doma porazit Kometu a přeskočit vás v tabulce?
Děkuju za zprávu, pozitivnější to ani být nemohlo. To je super tečka...

Jágrovo Kladno táhne! Tady je důkaz...

Werk Arena (Třinec – Kladno 6:2) 5 400 (vyprodáno)
KV Arena (Karlovy Vary – Kladno 7:4) 4 961 (83 % z kapacity arény)
Zimní stadion Luďka Čajky (Zlín – Kladno 1:2) 6 806 (97 %)
Enteria arena (Pardubice – Kladno 3:2) 9 241 (91 %)
Škoenergo Aréna (Mladá Boleslav – Kladno 6:3) 4 200 (vyprodáno)
ČPP Aréna (Hradec Králové – Kladno 2:1 pr) 6 890 (vyprodáno)
Ostravar Aréna (Vítkovice – Kladno 3:4 pr) 9 833 (vyprodáno)
O2 arena (Sparta Praha – Kladno 6:2) 17 220 (vyprodáno)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz