120 minut bez gólu: Je to můj rekord, září Nečas. Co říká na odklad?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Pardubic předvedli začátek turnaje O Pohár DHL, jak se patří. Dynamo dvakrát slavilo s nulou, pod čímž se velkou měrou podepsal brankář Vojtěch Nečas, jenž děkuje spoluhráčům a vyhlíží metu Jana Jánského přes dvě stě minut.

HokejkaTV

Vojto, na úvod: Jakou jste měli přípravu?
Začátek přípravy nám vůbec nesedl, nedařilo se nám a prohrávali jsme. Potom jsem doma celkem s přehledem ovládli turnaj. Tam jsem se nakopli a bylo to lepší. Poslední zápas s Jihlavou se nám nepovedl, prohráli jsme si ho v první třetině. Měli jsme to takové nahoru dolů.

Vstup do sezony vám ale vyšel parádně…
Doufal jsem, že se nám vstup povede a bude lepší než v minulé sezoně. Měli jsme dobrou přípravu, ale ligu horší. Tentokrát to bylo obráceně, neměli jsme zrovna povedenou přípravu, ale vstup se nám povedl. Jsem za to moc rád.

Čím si vysvětlujete, že to bylo takhle naopak?
Těžko říct. Trošičku se změnil tým, ale nijak výrazně. Většina hráčů ze základního týmu je stejná. Měli jsme v prvních zápasech trochu štěstí. Hráli jsme dobře do obrany a podařilo se nám udržet čisté konto, vepředu vždycky nějaký gól padne.

Napadlo vás před vypuknutím duelů, že byste mohli mít začátek až takhle dobrý?
Nečekal jsem, že to bude až tak dobré. Přál jsem si, aby se nám start povedl, ale že to bude až takové, to vůbec.

„Přál jsem si, aby se nám start povedl, ale že to bude až takové, to vůbec.“

Vítězství jste dokonce korunovali dvěma čistými konty. Povedlo se vám někdy něco podobného?
Pro mě je to osobní rekord, protože 120 minut bez inkasovaného gólu jsem nikdy neměl. Ale jak už jsem říkal, hráli jsme dobře do obrany, kluci blokovali střely, takže se mi chytalo lépe. A přidalo se i štěstí, které k hokeji patří.

Máte před sebou nějaký počet minut, na který byste chtěl dosáhnout?
Dva nebo tři roky zpátky Honza Jánský z Pardubic udělal rekord, když byl více než dvě stě minut bez gólu. Trochu jsme se po mých dvou nulách hecovali. Bylo by hezké se mu vyrovnat, ale není to jenom o tom. Důležité jsou body do tabulky. Když se povede nějaký takový úspěch, je to krásný, ale všechno není jenom o individuálních oceněních nebo statistikách.

Ani jednoho soupeře jste z minulého ročníku moc neznali. S čím jste do duelů šli?
Věděli jsme, že žádný tým není slabý. Všechny týmy jsou na tom podobně. V minulé sezoně jsme Zlín ani Olomouc nedostali, protože jsme měli ve skupině jiné soupeře, se kterými jsme zase hráli skoro pořád. Nevěděli jsme, co přesně od nich čekat. Připravovali jsme se na ně podobně, nechtěli jsme nic podcenit.

„Dva nebo tři roky zpátky Honza Jánský udělal rekord, byl více než 200 minut bez gólu. Bylo by hezké se mu vyrovnat.“

Které střetnutí pro vás bylo těžší?
To je těžká otázka. V obou zápasech byly lehčí i těžší pasáže. Ale zdálo se mi, že první byl trochu těžší. Věděl jsem, že potřebujeme první zápas vyhrát za každou cenu, abychom dostali nějaké sebevědomí. To se povedlo i s čistým kontem. Potom se ve druhém zápase hrálo lépe, ale oba byly těžké.

Překvapilo vás něco na soupeřích?
Ani ne. Čekal jsem, že to nebudou lehké zápasy. To se potvrdilo. Měli pár úniků i dobrých šancí, které si vytvořili. My jsme ale byli lepší, troufnu si říct, že jsme soupeře i většinu zápasu přehrávali. Výrazně mě v ničím nepřekvapili.

Aktuálně jste na druhém místě za Karlovými Vary, a to jen kvůli počtu vstřelených gólů. Jak to vnímáte?
Je to povzbuzení, protože začátek je vždycky důležitý. Minulou sezonu se nám nepovedl a museli jsme dotahovat. Je příjemnější mít bodový náskok. Pak víte, že jednou můžete klopýtnout. Hlavní je, že jsme se vzchopili z přípravy. Snad nám to vydrží a budeme pokračovat.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bylo velkou výhodou, že jste začínali na domácím ledě?
To nám také něco přidalo. Přišlo pár lidí, kteří nás chodí podporovat. Doma se hraje vždycky lépe, protože jsme zvyklí na hřiště, na mantinely a prostě na všechno.

K další dvěma kolům jedete do Podkrušnohoří. Budete něco měnit?
Půjdeme do toho podobně jako to utkání doma. Oba týmy – Litvínov a Chomutov – moc neznáme. Minulou sezonu jsme je taky moc nepotkávali, Litvínov jsme měli snad jenom v nadstavbě. Připravíme se podobně jako na Zlín a Olomouc, určitě tam pojedeme vyhrát.

„Je to sice jenom turnaj, ale nic jiného nehrajeme, takže pro nás je to sezona jako každá jiná.“

Co říkáte na náhradní program v podobě turnaje namísto Juniorské ligy akademií?
My vůbec nevíme, co by se stalo, kdyby se ty tři týmy vrátily do ligy akademií. Nevíme, co potom, jestli by se to celé zresetovalo, nebo jak by to vypadalo. Teď je to pro nás prostě sezona. Je to sice jenom turnaj, ale nic jiného nehrajeme, takže pro nás je to sezona jako každá jiná. Jdeme do toho naplno a chceme to vyhrát.

Je pro vás těžší hledat motivaci?
Motivaci není těžké hledat, protože každý má svou. Třeba z týmového hlediska vyhrát ligu je motivace sama o sobě. Někdo to bere více individuálně a chce se dostat do áčka nebo do reprezentace.

Jaké máte před sebou vy osobní cíle?
Budu rád za každou šanci, kterou dostanu v A-týmu nebo někde jinde. Mojí motivací je probojovat se do A-týmu a příští sezonu zabojovat o nějaký post. Uvidíme, jak se bude vyvíjet celá sezona. Je teprve začátek, takže těžko říct.

Foto: Archiv Vojtěcha Nečase

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz