1 000 bodů? Výsledek dvacetileté dřiny, říká Roubík. Brzy prolomí další milník

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Mluvilo se o tom už loni – Jaroslav Roubík byl na dohled 1000. kanadského bodu v prvoligové kariéře. V minulé sezoně ale ústeckou oporu potkalo zranění a z jubilea sešlo.

Nový fanshop

Letos se proto bál, aby se historický milník nezakřikl. „Hodně se o tom mluvilo a psalo, tak jsem se toho obával, ale vyšlo to," říká čtyřicetiletý útočník v rozhovoru pro slovanusti.cz. „Mám velkou radost, je to úžasná věc. Je to výsledek dlouhodobé práce, vlastně jde o dvacet let hokejové dřiny, takže mě to teď hřeje uvnitř." 

Tisícího bodu dosáhl ve středu v Havířově, když se dvěma góly a dvěma asistencemi podílel na demolici AZetu 8:4. „Vybrali jsme si štěstí na ledě, ale měli jsme smůlu na cestě zpět," vypráví Roubík. „Na autobuse nám praskla pneumatika, jeli jsme za nadměrným nákladem a do Ústí jsme přijeli po čtvrté hodině ráno."

„První gól za Slovan si pamatuji, puk jsem totiž dostal do sítě nosem. To bolelo."

V sobotu hrálo Ústí doma a připravilo pro Roubíka poděkování. Před zápasem s Motorem dostal dárky od vedení klubu, primátorky města i zástupce ČSLH Pavla Setikovského. Krom toho měl vyjednanou výjimku, aby mohl utkání odehrát symbolicky s číslem 1000 na dresu.

„Pro fanoušky jsou podobné ceremoniály úžasné, pro hráče už méně. Je těžší se pak připravit na zápas a koncentrovat," přiznává na klubových stránkách. „Ale nakonec to vyšlo parádně a dokázali jsme vyhrát i následný zápas, takže to bylo super a moc děkuji vedení, že mi připravilo takovou oslavu."

Roubík se na výhře 2:0 nad Českými Budějovicemi podílel přihrávkou – jeho momentální bilance v první lize tak činí 456 gólů a 545 asistencí. 

„Konkrétní góly si nevybavuji. Je jich hodně a většina se sobě podobá. Zápasů a bodů je tolik, že člověk na ledě moc nových a výjimečných akcí nevymyslí," říká v rozhovoru s Martinem Pešoutem. „První gól za Slovan si ale pamatuji, dal jsem ho totiž nosem. To bolelo," směje se. 

„Když budu platný pro mužstvo, můžu ještě rok nebo dva hrát."

Brzy čeká na Roubíka další jubileum – 1 000. start. Momentálně má za sebou 993 prvoligových utkání. „To bude těžší, nesmím se zranit," usmívá se.

Je možné, že Roubíkovy statistiky, které jsou zároveň prvoligovými rekordy, ještě výrazně narostou. „Hokej mě pořád baví. Je skvělé, když vstřelíte gól a můžete se se spoluhráči radovat," netají se. „Když budu platný pro mužstvo, můžu ještě rok nebo dva hrát. Pokud ne, tak skončím a půjdu trénovat."

TOP 6 nejproduktivnějších hráčů v prvoligové historii

1. Jaroslav Roubík, 1 001 bodů
2. Daniel Hodek, 700 bodů
3. Petr Jíra, 647 bodů
4. Oldřich Bakus, 643 bodů
5. Tomáš Nouza, 572 bodů
6. Kamil Koláček, 564 bodů

Viz tento článek.

Celý rozhovor s Jaroslavem Roubíkem si můžete přečíst na ústeckém webu:

Ještě před dovršením tisícovky bodů natočila o Jaroslavu Roubíkovi reportáž HokejkaTV:


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz