0:3? Pořád věříme! Proč bychom to nemohli otočit, říká Pavelka

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Po dvou domácích prohrách poslali hradečtí trenéři do třetí bitvy na Kometě brankáře Jaroslava Pavelku. Jenže ten prostě se střeleckým trápením týmu nic udělat nemohl. Mountfield sehrál vynikající zápas, ale po dvou gólech Petera Muellera je už jenom krok od vyřazení...

HokejkaTV

Musí vás to štvát. Byl to po taktické stránce váš nejlepší zápas v sérii, ale výhru stejně nemáte.
No jo, jak říkáte. Podle mě jsme hráli dobře a drželi jsme krok, Kometa nám neodskočila na dva góly a musela hrát trochu jiný hokej, než hrála u nás. Tam si to zkušeně hlídala, udělala beton a Čiliak pak pochytal zbytek. Dneska jsme tam měli i tyčku, odrazí se to do zad Čiliakovi a jde to ven... Nevím, co k tomu říct. Je to škoda.

Rozhodl nájezd Petera Muellera. Tušil jste, co udělá? Prostřelil vás mezi betonem a lapačkou.
Čekal jsem, že udělá něco podobného. On to dělá často, že jede z mé pravé strany, přibrzdí a pak střílí buď mezi nohy, nebo lehce nad beton. V základní části jsme tady vyhráli na nájezdy a nedal, udělal to stejně a dal mi to do betonu. Dneska to zvedl o kousek výš a propadlo to tam. Škoda.

„Sedli jsme si a všichni si řekli, že to musíme odehrát na ledě a nikde jinde. Zbytečně se nestrkat, nezdržovat hru. To Kometě vyhovuje.“

Byla zásadní změna v tom, že jste přestali diskutovat a začali jste se soustředit jenom na hokej?
Jo, sedli jsme si a všichni si řekli, že to musíme odehrát na ledě a nikde jinde. Zbytečně se nestrkat, nezdržovat hru. To Kometě vyhovuje. My potřebujeme hrát v tempu, to je náš hokej. Pak prostě vidíte, že Kometě docházely síly. Je to o jednom gólu, bohužel ho dali oni a vedou 3:0. Teď už se nikdo nebude ptát, jestli jsme byli lepší, nebo ne.

Vy jste do série naskočil poprvé a vedl jste si skvěle.
Cítil jsem se dobře. Sice mě celý den bolela hlava, ale těšil jsem se na to. Měl jsem trochu v hlavě, že když jsem proti Kometě chytal, tak jsme třikrát vyhráli. Jsem rád, že jsem ten zápas jakž takž odchytal slušně, tým mi hodně pomohl. Hráli jsme obětavě, podle mě ještě líp než v těch prvních zápasech. V oslabení jsme je v první třetině skoro nepustili ke střele, to bylo super. Škoda ve druhé třetině. Chtěli jsme je přečíslit a vyvrbilo se to až na Muellera, a ten to trefil. Já jsem vyjel z brány asi dva metry, ale stejně to cinkne o tyčku a je to gól.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Zaměřovali jste se na něj?
Je to na extraligu top hráč. Umí vystřelit, umí počkat na ten správný moment, kdy gólman nevidí nebo stojí na jedné noze. Prostě je hodně všímavý, jeho střely jsou nebezpečné, ať přes beka, nebo z první. Zblokovali jsme plno střel. Víme, že dal hodně gólů, ale že bychom se na něj vyloženě připravovali, to ne.

„Ještě se to nikomu nepovedlo otočit z 0:3, ale proč by se to nemohlo podařit nám proti obhájci mistra.“

Zní to asi zvláštně, ale co myslíte, že můžete ve hře ještě zlepšit?
Zlepšit... (usmívá se) No tak zkusit dát třeba víc než jeden gól. Víc to tlačit do brány, to je základ. Prostě sebrat gólmanovi oči. Máme sice nějaké střely, ale nevím, jestli jsou jejich beci tak dobří, ale zkrátka se před bránu nedostaneme. Čiliak je výborný gólman a když vidí, tak ty střely chytí. To je za mě asi nejdůležitější: Prostě stát před bránou. My tam sice stojíme, ale tak napůl a snažíme se tečovat hokejkou. Ale když beci střílí golfákem, tak to podle mě v životě nemůžeš tečovat. Musíme tam stát celým tělem. Musíme ještě sebrat všechny síly, kousnout se a prostě to vrátit zpátky do Hradce. Myslím, že na to máme a že to musíme ještě ukázat víc na ledě a porvat se o to. Podle mě se může stát cokoli. Jedna výhra a tým se úplně jinak nakopne. Pak bychom s tím mohli ještě něco udělat.

Když jste přišel do kabiny, cítil jste z týmu mentální odhodlání?
Jo, já to tam cítím. Sám to cítím za sebe a i tým pořád věří. Samozřejmě je to těžké, když prohráváme 0:3, ale šance umírá poslední. Věřím, že ještě sebereme všechny síly, co máme. Řekl bych, že jich máme víc. Ještě se to nikomu nepovedlo otočit z 0:3, ale proč by se to nemohlo podařit nám proti obhájci mistra. Musíme teď dobře zregenerovat, dobře se najíst a vyspat, jestli to půjde. To je asi všechno. Ráno přijít s čistou hlavou. Nevím, jestli půjdeme na led, nebo bude dobrovolné rozbruslení. Musíme přijít a ten zápas urvat.

Sestřih 3. čtvrtfinále HC Kometa Brno – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz