0:13 na Spartě? Dělali si s námi, co chtěli, štve kapitána Hanzlíka

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

7. ledna 2017, 11:14

Adam Bagar

Tripy na sparťanský led se pro ně pomalu stávají noční můrou. Hokejisté Mladé Boleslavi tam padli už popatnácté z posledních šestnácti duelů. V letošním ročníku navíc v O2 areně nedali ani gól a odvezli si jasné porážky 0:9 a 0:4. "0:13 za dva zápasy? Tak to je hezké," hlásí hořce boleslavský kapitán Jan Hanzlík.

HokejkaTV

Přitom do páteční partie Bruslaři nevstoupili vůbec špatně, v prvním dějství byli jasně aktivnější, jenže neproměňovali své šance. "Škoda té první třetiny, tam jsme měli dát dva góly a mohlo to být úplně jiné utkání. Když nedáme ani branku, tak nemůžeme vyhrávat. Myslím, že jsme dvě třetiny nesehráli vůbec špatně, ale Sparta byla hodně produktivní," má jasno čtyřiatřicetiletý obránce Mladé Boleslavi.

Její hráči měli možná ještě v hlavách předchozí nevydařené vystoupení z O2 areny, v desátém kole zapsali nevídaně vysokou porážku 0:9. "Bavili jsme se o tom ráno na rozbruslení. Ale spíš v tom smyslu, že jim máme co vracet a že taky teď nejsou úplně v pohodě. Naposledy sice vyhráli v Brně, ale předtím doma dvakrát prohráli," říká kapitán Jan Hanzlík, jehož tým už za stavu 0:3 působil velmi odevzdaně.

"Po dvou třetinách už bylo za stavu 3:0 po zápase a navíc jsme byli ve třetí třetině velice často vylučovaní. Sparta už nám nedala ani čuchnout." Poměr střel na branku 17:1 jasně ukazoval, jak závěrečné dějství vypadalo. Původně na kontě Bruslařů dokonce svítila nelichotivá nula, až po utkání došlo k opravě tohoto údaje. "Sami jste to viděli, pak už si s námi dělali, co chtěli. Hrálo se na jednu bránu," hlásí.

Boleslav na sparťanském ledě prohrála už patnácté z posledních šestnácti utkání. "Statistiky moc nesleduju. Já tam mám s Boleslaví druhou porážku. Nejdříve 0:9, teď 0:4. Celkem 0:13, tak to je hezké," usmívá se hořce Jan Hanzlík, který dříve dlouhé roky za Spartu hrával. "Už ty zápasy s ní tak neprožívám. Moc kluků tam nezůstalo. Znám jen Tomáše Netíka, Tomáše Pöpperleho, Jardu Hlinku či Míru Formana."

Vzájemné souboje Sparty s Mladou Boleslaví jsou přesto stále vyhecované. "Kluci mají na Spartě dost kamarádů, Franta Výborný tam trénoval. Ale pro mě už je to jiné. Tady tu halu jsem nezažil, tak pro mě to není jakoby Sparta. Pro mě byl nejhorší úplně první rok, když jsem přijel do Holešovic v dresu Komety," přiznává zkušený bek, jenž má ve 34 letech na kontě už úctyhodných 868 startů mezi tuzemskou elitou.

Teď ho ale trápí výsledky Bruslařů, kteří se jen zuby nehty drží v elitní desítce. "Víme o tom, že na nás soupeři tlačí. Vždycky si počítáme uhrané body za čtvrtinu, teď jich máme jen devět. Je potřeba minimálně patnáct, šestnáct. Potřebujeme vyhrávat každý druhý zápas. Máme sice dost zkušených kluků zraněných, ale musíme hrát s tím, co máme. Klidně na dvě, tři lajny, a sedřít se z kůže," velí Jan Hanzlík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz