Zůstane Vondrka u Pirátů? Klub musí uhradit závazky do 15. srpna

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

9. srpna 2017, 15:21

Adam Bagar

Smírčí komise Českého svazu ledního hokeje se zabývala podnětem chomutovského útočníka Michala Vondrky, nejlepší hráč minulé sezony Tipsport extraligy se na ni obrátil kvůli neuhrazeným závazkům ze strany klubu s tím, že chce vypovědět smlouvu. Výsledek?

Fanshop

"Na schůzce komise bylo v přítomnosti hráče, jeho zástupce a zástupců klubu domluveno, že klub uhradí všechny závazky vůči Michalu Vondrkovi nejpozději do úterý 15. srpna 2017," hlásí tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

"Smírčí komise ČSLH vzala dohodu na vědomí s tím, že o dalších krocích rozhodne po vypršení tohoto termínu a v návaznosti na tom, zda bude dohoda naplněna," doplňuje Zikmund, který hokej.cz informoval v tiskové zprávě.

"Na schůzce komise bylo v přítomnosti hráče, jeho zástupce a zástupců klubu domluveno, že klub uhradí všechny závazky vůči Michalu Vondrkovi nejpozději do úterý 15. srpna 2017."

"Smírčí komise ČSLH je nezávislý tříčlenný orgán. Řeší spory mezi hráči a kluby, pokud se týkají platnosti smluv, přestupů nebo hostování. Rozhodnutí smírčí komise jsou konečná a nejde se proti nim odvolat," objasňuje Zikmund.

Na komisi, která zasedla ve složení Josef Řezníček, Lukáš Kuhajda a Antonín Vansa, se v úvodu srpna obrátil zkušený útočník Michal Vondrka, který podle informací deníku Sport nedostal od severočeského klubu hned tři výplaty.

Vondrka chce odejít z Chomutova, nedostal tři výplaty. Kauzu řeší svaz »

"Michal Vondrka je jediným hráčem, jenž podal podnět směřující k vypovězení smlouvy. Jeho případ je ojedinělý," prozradil tehdy pro deník Sport předseda smírčí komise ČSLH a zároveň ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček.

Klub intenzivně pracuje na vyřešení nepříjemné situace a věří, že Vondrka bude dál oblékat dres Pirátů. "Máme zájem, aby Michal i nadále v týmu pokračoval a dodržel poslední rok tříleté smlouvy," uvedli Piráti v prohlášení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz