Ztráta 72 milionů? Ani ne 40, brání se v Pardubicích. Chystají opatření

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

27. června 2017, 11:14

Adam Bagar

Vedení pardubického Dynama se důrazně ohrazuje proti informacím některých médií, že jeho kumulovaná ztráta činí 72 milionů korun. "Přestože konečný výsledek hospodaření v uplynulé sezoně ještě není znám, celková kumulovaná ztráta nepřesahuje 40 milionů korun," informuje východočeský klub v tiskové zprávě.

Fanshop

Tak jako tak, jde o pořádně vysoké číslo! Jen v uplynulé extraligové sezoně hospodařily hokejové Pardubice se ztrátou v hodnotě takřka patnáct milionů korun. Ztrátu je potřeba nutně snížit a k tomu má pomoci souhrn stabilizačních opatření. Jeho záměr už minulý týden schválili zastupitelé města, finální koncept potom obdrží k projednání na zářijovém zasedání.

Jak to bude vypadat? Akcionáři by měli navýšit základní jmění klubu o pět milionů, stejnou částku pak poskytne město jako příplatek mimo základní kapitál, o dva miliony se zvýší dotace na mládež a sníží se ceny za pronájem ledové plochy v Tipsport areně. V současnosti platí Dynamo nájemné, včetně kancelářských prostor či parkoviště, ve výši dvacet milionů.

Charvát: Čeká nás tvrdá práce na poli sportu i v provozu společnosti

Pomoci mají rovněž úsporné kroky uvnitř klubu. „Čeká nás tvrdá práce na poli sportu i v provozu společnosti. Důležitá je podpora fanoušků a sponzorů, za kterou moc děkujeme. Bez nich bychom nedostali klub z červených čísel. Vedení hokejového klubu má plnou důvěru hlavního akcionáře,“ prozrazuje primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát.

A právě město získalo v klubu majoritu, když v lednu odkoupilo od tehdejšího vlastníka Romana Šmidberského celkem 38,8 procenta akcií za 9,36 milionu korun. Nyní tak drží 73,6 procenta akcií. Dalšími akcionáři jsou občanské sdružení HC Pardubice, Jaroslav Šuda, generální manažer klubu Dušan Salfický nebo zkušený pardubický obránce Petr Čáslava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz