Zpět do akce. Honzík vychytal Moru, pak skákal rybičky: Užil jsem si to

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

2. října 2017, 15:15

Jan Šimek

První ostrý zápas za Spartu mu moc nevyšel. Na ledě Vítkovic totiž David Honzík schytal šestigólovou nadílku. V Olomouci dostal další příležitost, které se chytil mnohem lépe. Sparťané sice na Moravě prohrávali. Díky několika skvělým zákrokům Honzíka po dvou třetinách ale "jen" o dva góly. Ve třetí části pak Pražané vstřelili dvě slepené branky a prodloužení rozsekl v jejich prospěch Uher. „Výhra se počítá, dva body odsud jsou cenné,“ přiznává gólman Sparty.

Fanshop

Last minute výhra po rychlém obratu je pro Spartu velmi sladká. „První dvě třetiny vůbec neprobíhaly, jak jsme si představovali. Ve třetí části jsme ukázali velký charakter. Výhra se počítá, dva body odsud jsou cenné,“ soudí David Honzík.

Ten se na Hané musel hodně ohánět. Zejména ve druhé třetině, kdy jej Mora zasypala 15 střelami. „S trenérem gólmanů jsme se před zápasem bavili, že hrají na brejky. Myslím si, že se to projevilo. Jdou z dobré obrany a čekají na svou šanci. Na chvíli nás zavřeli, navíc nehráli vůbec špatně přesilovky. Z mého pohledu to nebyl úplně jednoduchý zápas, protože jsem se musel pořád soustředit, kdyby náhodou měli domácí šanci z nějakého brejku,“ poukazuje na velkou zbraň olomouckého týmu.

„Nejhorší je, když se takhle v neděli odpoledne vystoupí z autobusu a člověk by byl raději na houbách, nebo v zoologické. Klíčové je vyvolat emoce.“

Horko mu bylo hlavně při jednom z oslabení, kdy nejprve kryl ránu Vyrůbalíka, a následně fantastickým zákrokem zničil stoprocentní šanci Knotkovi. „Doufám, že to kluky nějakým způsobem nakoplo. Byly to dva zákroky, které nás udržely ve hře. Daleko víc nás ale nakopl ten neuznaný gól. Po druhé třetině jsme si, že tam necháme všechno. Klobouk dolů, jak jsme to zvládli,“ pochvaluje si.

Jaký byl zákrok proti Knotkovi? „Chytil jsem střelu. Jestli je to krásný zákrok, nebo střela do břicha, to je jedno. Od toho tam jsem, abych něco chytil. Výhra mě uklidní. Spadne ze mě nervozita. Těším se na další zápas, který dostanu,“ usmívá se.

V závěru druhé třetiny mohli Pražané snížit, ale gól po akci Vrány jim rozhodčí neuznal. „V našich hlavách jsme si ho počítali. Pochopili jsme, že když to tam budeme cpát, spadne to tam. Důležité jsou emoce. Je jedno, jestli jsou negativní, nebo pozitivní. Nejhorší je, když se takhle v neděli odpoledne vystoupí z autobusu a člověk by byl raději na houbách, nebo v zoologické. Klíčové je vyvolat emoce. Dostali jsme dvě desítky, pak přišel neuznaný gól a kluci se nasr..i. K lepšímu výkonu nám pomohla i bouřlivější atmosféra,“ přemítá Jaroslav Nedvěd, asistent trenéra pražské Sparty.

Sestřih utkání 9. kola TELH: HC Olomouc – HC Sparta Praha

Prodloužení pak sparťané zvládli lépe. Černoch obral o puk Škůrka, naservíroval jej Uhrovi a ten propálil Konráda – 2:3. „Tentokrát bylo prodloužení v pohodě, protože na mě nešla ani jedna střela. Jinak je to ale těžké, protože většinou někdo ujede sám nebo dva na jednoho. Pro gólmana to není nic lehkého,“ tvrdí Honzík.

Toho si kotel Sparty po utkání dvakrát zavolal na děkovačku a hrdina nedělního zápasu se jim odměnil rybičkou. „Vždycky je to příjemné. Pro mě je to první výhra tady za Spartu. Užil jsem si to,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý gólman, pro kterého je vítězství psychickou vzpruhou. 

Při svém prvním extraligovém startu v aktuální sezoně na ostravském ledě totiž inkasoval šest kousků, teď ale přišel slibný výkon a výhra za dva body. „Určitě, na tento zápas jsem se hrozně těšil. Přece jen ve Vítkovicích mi premiéra hodně zhořkla. Tady jsem chtěl vyhrát. Dva body jsou super, všichni je bereme,“ dodává na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz