Žolíka trefil Zábranský. Šéfovi odmítnout nejde, usmívá se Kováčik

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

29. února 2016, 9:03

Michal Kuba

Dvě kola před koncem základní části se Kometa pořád drží v první desítce. Její náskok na Vítkovice se ale ztenčil na dva body, Brňané totiž zdolali Mladou Boleslav až v nájezdech – na jednu stranu ztráta, na druhou povedený obrat z rychlého stavu 0:2. Hrdinou domácích se nakonec stal Jozef Kováčik, který dal třetí gól Komety ze hry a pak jako jediný proměnil nájezd! „Poprvé v sezóně šel na nájezdy bek, shodou okolností jsem to byl já,“ hlásí se smíchem slovenský obránce.

Fanshop

Kometa na svého soupeře vlétla a tlačila se do brány. Po třech minutách ale přišel únik juniora Ivana Ďurače a Boleslav se ujala vedení. Po nabídce na vyrovnání, kterou Brno nevyužilo, přišel druhý úder hostů, Radan Lenc nadvakrát přelstil Čiliaka. Až na konci jedenácté minuty dostal mezi kruhy nabito Rastislav Špirko a snížil ztrátu. „V první třetině jsme hráli špatně na puku, cítili jsme tlak, jelikož to byl zápas, dá se říci, o všechno. Každý bod je pro nás teď důležitý. Druhá třetina byla v naší režii, v poslední jsme bojovali, co nám síly stačily. Zasloužená výhra, i když je škoda toho jednoho bodu,“ hodnotí bek Brňanů Jozef Kováčik.

Právě on byl autorem třetí branky v síti Ritticha, když v čase 46:31 bombou z kruhu poslal domácí poprvé v utkání do vedení. Souboj ovšem dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých jako jediný úřadoval slovenský rodák z Topolčan. „Poprvé v sezóně šel na nájezdy bek, shodou okolností jsem to byl já,“ říká se smíchem Kováčik.

„Kluci v předešlých nájezdech nedávali góly a sebevědomí takto spadne. Jsem rád, že jsem ten nájezd jel a že byl vítězný. Velké díky patří Martinu Faltrovi, který nastoupil studený do brány a vychytal tak šikovné mužstvo,“ vyzdvihuje výkon brněnského brankáře. „Už před utkáním se mě Libor Zábranský ptal, jestli bych do toho šel, kdyby přišlo na nájezdy,“ prozrazuje Jozef Kováčik. „Odmítnout šéfovi nejde,“ dodává humorně.

„Slyšel jsem, že Rittich je kvalitní a velký gólman. Pokusil jsem se ho nějak rozhýbat. Naznačil jsem střelu, on se pohnul a našel jsem skulinku mezi nohama,“ popisuje první a jediný gól v samostatných nájezdech nejproduktivnější brněnský zadák. „Na vítězný nájezd na Spartě v play off jsem si vzpomněl, teď je ale úplně jiná sezona. Play off ještě není, ale pevně věřím, že bude,“ burcuje.

V půlce prodloužení přitom Kováčik dostal dvouminutový trest za podražení Tomáše Hyky a hostům se naskytla skvělá možnost na výhru, tu ale nevyužili. „Na trestné to ve mně bublalo, protože to byl jemný dotek a ten hráč mi přepadl přes nohu. Nešlo o rozhodčí, ale ty grotesky, které ten borec předváděl, mi byly k smíchu. Kluci ale perfektně bránili. Jsem rád, že jsem jim to gólem v nájezdech vrátil,“ říká o svém vyloučení.

Právě jeho po utkání vyvolávali zpět na led domácí fanoušci. „Nemám rád po zápase takovéto oslavy. Rád slavím, když se něco velkého vyhraje. Minule jsem se ale dozvěděl, že byli diváci naštvaní, že jsem se nevrátil na led. Rozhodl jsem se, že když přijde ještě nějaká taková šance, tak ji využiju,“ usmívá se Jozef Kováčik.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz