Žolík Malík vychytal Salcburk: Trenér říkal, že už je někdo musí porazit!

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Až během minulého hracího týdne Extraligy staršího dorostu Salcburk poprvé prohrál. Jeho skalp si připsaly Vítkovice, které parádním týmovým výkonem zastavily šňůru čtyř porážek v nadstavbě. „Už to bylo na čase. Jsem rád, že jsme to zlomili, a doufám, že najedeme na vítěznou vlnu," prozradil Nick Malík.

Fanshop

Jako první tým v sezoně jste porazili Salcburk. Jak zápas vypadal a jak si výhry ceníte?
Určitě jsme rádi, že jsme jako první tým v lize dokázali porazit favorita. Myslím si, že se utkání vyvíjelo celou dobu dobře. Dokázali jsme s nimi držet krok po celých šedesát minut.

Vítězstvím jste také ukončili sérii čtyř porážek v nadstavbě.
Myslím, že už bylo načase, abychom začali vyhrávat. V předchozích zápasech jsem nehrál, ale jsem rád, že jsme nepříznivou sérii zlomili. Teď doufám, že najedeme na vítěznou vlnu!

Jak moc jste se nahecovali? Co jste si říkali s kluky a trenéry před utkáním?
Trenér v kabině řekl, že už je někdo musí porazit. Všichni jsme chtěli být první, kterým se to povede. Byli jsme nahecovaní a chtěli jsme zápas vyhrát.

Ukázala se síla soupeře, nebo se duel od ostatních zápasů ani tolik nelišil?
Určitě to bylo něco jiného. Salcburk hrál jiný styl hokeje, než jsme zvyklí, ale žádný problém nám to nedělalo.

V čem byl jiný?
Hráli strašně jednoduchý hokej, všechno stříleli na branku a my jsme museli dávat pozor na každý jejich útok.

Jak se vám chytalo?
Chytalo se mi dobře. Takové zápasy mám hodně rád, padlo hodně střel a dorážek, ale můj výkon bych ani tak neřešil. Důležitější byl náš týmový. Já podržel kluky, oni zase mě, a to je klíč k úspěchu.

Jak se na ledě týmový výkon projevoval?
Je to základ úspěchu. Zblokovali jsme hodně střel, v osobních soubojích jsme byli silní, většinu jsme jich dokázali vyhrát. A hlavně, každý nechal na ledě maximum, a to je to nejdůležitější.

Nastoupil jste za starší dorost letos celkem šestkrát, pětkrát jste vyhrál. Pokládáte se za takového žolíka? Přece jen víte, že klukům musíte pomoct a že se od vás výhry čekají...
Ano, asi takovou roli mám a jsem za to rád. Gól sice dát nemůžu, ale můžu jich dost pochytat, a takhle já rozhoduju zápasy. Vnímám a i vím, že mi kluci věří, ale jak říkám, je to o tom, že pomůžu já jim a oni zase pomůžou mně. Strašně si tohoto cením.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz