Žolík Klouček po Spartě zářil: Měl jsem obavy, ale byl to můj nejlepší zápas

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

V Plzni dostali desítku, pak jim Kometa sebrala vyhraný zápas. Načež Pardubičtí padli i pod Ještědem. Hokejisté Dynama prožili mrzuté dny a velké trápení, po bitvě na Spartě ale mají přece jen lepší náladu. Východočeši totiž senzačně obrali favorita, na výhře 3:1 měl značný podíl žolík Milan Klouček. Člen širšího kádru reprezentační dvacítky naskočil do letošní nejvyšší soutěže poprvé, a byl výborný! "Měl jsem trošku obavy, ale dopadlo to dobře. Byl to určitě můj nejlepší zápas v extralize," libuje si.

Fanshop

Když šel po zápase z ledu, bylo vidět, že toho má dost. "Rád jsem si v kabině na chvíli sedl, třetí třetinu měla Sparta tlak," líčí s úlevou. V jeho obličeji každý poznal ohromné uvolnění a radost. "Pro nás je strašně moc důležitá každá výhra. Poslední dobou se nám nedařilo, teď se navíc hrálo na Spartě, což je těžký soupeř. Jsme moc šťastní, že jsme to zvládli. Super vítězství!" hlásí nadšeně.

Brankářskou jedničkou Pardubic byl v úvodu sezony Ondřej Kacetl, jenže neměl takovou formu, jak by se čekalo. V Liberci naskočil Martin Růžička a Východočeši znovu padli, trenérský štáb tedy tentokrát vsadil na mladého koně bez větších zkušeností, zato s pořádným potenciálem a odhodláním. "Dozvěděl jsem to v sobotu po utkání proti Karlovým Varům, které jsem chytal za Litoměřice v první lize. Volal mi pan Salfický a oznámil, že mám být v pondělí na tréninku. Tehdy jsem ještě nevěděl, že budu na Spartě chytat. Později mi to řekl pan Holaň," popisuje.

Sestřih utkání 14. kola TELH: HC Sparta Praha –  HC Dynamo Pardubice

Přiznává, že zrovna klidný nebyl. "Měl jsem určitě obavy, ale také jsem se moc těšil." Čelit sparťanským hvězdám, jako jsou Hlinka, Vrána, Pech a další, to je výzva! "Také hala je super, zatím jsem tu nikdy nebyl. Přišlo hodně lidí, chytat proti Spartě bylo neskutečné." Ovšem kolena se mu z toho všeho neklepala. "Snažil jsem se na to moc nemyslet. Od té soboty jsem měl v hlavě, že by mě třeba mohli trenéři do brány dát. Dvě tři hodiny před utkáním jsem se ale koncentroval, abych byl připravený."

Pardubice byly před duelem na Spartě v tabulce poslední, ovšem Klouček působil jinde. V rámci svazového projektu na pomoc reprezentační dvacítce se zdokonaloval v Litoměřicích. "Na kluky jsem se v neděli koukal v televizi a na dálku jim fandil," povídá. Zápas se Spartou mu vyšel náramně. "Chytalo se mi dobře, kluci hodně blokovali střely. Hráli skvěl dozadu a strašně moc mi pomohli. Chtěl bych jim za to poděkovat," vzkazuje. Východočeši si od začátku počínali velmi aktivně a soka skolili naprosto zaslouženě. "Trošku mě překvapilo, jak jsme hráli. Možná nás Sparta podcenila, to já nevím.  My předvedli úplně parádní výkon a dokázali si, že můžeme hrát s každým. Teď je třeba ten výsledek potvrdit doma." 

Dynamo už není poslední. Přemohlo Spartu a prchlo ze dna »

Sám přispěl luxusně, Klouček pokryl 39 sparťanských střel. "Nejnebezpečnější byly situace v poslední třetině. Měli tam takové dvě dorážky, které jsem naštěstí pokryl. Pak dal Marek Trončinský na 3:1 a ze mě to trošku spadlo. Ale zbývalo ještě přes dvě minuty, chytal jsem pořád dál. Dopadlo to dobře," uleví si. Jakmile slyší dotaz, zda si řekl o místo v kleci i pro příští střetnutí, lehce se pousměje: "Podstatné je, aby se dařilo Pardubicím. A já? Potřebuju chytat. Je jedno, jestli v Dynamo, anebo v Litoměřicích. Chci se pořád zlepšovat. Pokud mě trenéři dají do brány znovu, udělám sto procent, abychom vyhráli," slibuje.

Trenéři Východočechů s verdiktem počkají, Kloučkovy akcie v klubu každopádně stouply. Jestliže výkonnost udrží, může být pro Dynamo požehnáním. "Předvedl výborný výkon, další nasazení brankářů si však necháme až poté, co udělám analýzu utkání na Spartě," reaguje asistent Pavel Marek. "Klouček nám v něm určitě hodně pomohl. Také myslím, že jeho zařazení vyburcovalo celý tým. Před bránou kluci pracovali s větší intenzitou než v předchozích zápasech," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz