Změny v Hradci: Kacetl je na odchodu, smlouvy nemají Dej nebo Červený

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Po zisku bronzové medaile čekají Mountfield změny. Hradec Králové se zatím nedohodl na prodloužení smluv s obráncem Jakem Newtonem a útočníky Rastislavem Dejem a Rudolfem Červeným. Jiné angažmá si hledá brankář Ondřej Kacetl. V rozhovoru pro klubové stránky to uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Fanshop

Nejisté je také pokračování lotyšského útočníka Andrise Džerinše – jednání o novém kontraktu stále probíhají. 

Na jména posil si musí fanoušci počkat do prvního května, kdy v Česku začíná přestupové období. Mountfield hodlá přivést kvalitní forvardy na post centra i křídla (mezi fanoušky se spekuluje o Petru Koukalovi nebo Janu Buchtelem), shání také dva obránce a hráče na černou práci.

Místo Ondřeje Kacetla, který má svolení k odchodu, by měl přijít nový gólman. Ve hře je jednadvacetiletý Dominik Frodl, který zažil skvělou sezonu ve Slavii Praha. „Je to jedna z možností, Dominik tu dokonce v rámci „B-mužstva“ připraveného zaskočit v play off trénoval. Akorát má stále platný kontrakt na Slavii, což respektujeme. Musím ale říct, že dosavadní jednání se Slavií probíhají korektně a velmi dobře, takže si dokážu představit, že se dohodneme i na tomhle," řekl Kmoníček pro mountfieldhk.cz.

„Příchod Dominika Frodla je jedna z možností."

Kacetl přišel do Hradce před čtyřmi lety ze Znojma. „Chceme mu vyjít vstříc. Jeho agent mu hledá angažmá někde, kde bude chytat pravidelně, protože Ondra je dobrý gólman a měl by určitě chytat. V Hradci ale teď sám vidí, že výkony je jednička Patrik Rybár," vysvětlil Kmoníček.

Mountfield zřejmě opustí také osmadvacetiletý Slovák Rastislav Dej. Rychlý útočník získal v 50 zápasech letošního ročníku 26 bodů (13+13).

Ke zdárnému konci zatím nedospěla ani jednání s dalším zástupcem střední generace – Rudolfem Červeným. Člen širšího reprezentačního kádru měl po 35 duelech základní části skvělou bilanci 12+12. Rád by zkusil zahraniční angažmá.

Defenzivní řady pak pravděpodobně opustí Jake Newton. Osmadvacetiletý Američan se s Hradcem rozloučí po 54 zápasech, ve kterých dal pět branek a přidal jedenáct asistencí. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz