Zlín změnil tvář, sehnal sponzora a touží po play off. Chytil je zraněný

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Nový název, nové logo, nové dresy. Aukro Berani Zlín začínají psát novou kapitolu v historii klubu. Po loňské sezoně a s příchodem té nové nastalo v Baťově městě spoustu změn. Odešli a přišli hráči, změnilo se vedení klubu, změnili se sponzoři a do loga se opět vrátil beran. Ševce letos čeká jubilejní 50. sezona v nejvyšší soutěži.

Fanshop

"Nějakým způsobem jsme dali kádr dohromady. Podařilo se nám posílit tým. Budeme více sázet na mladší hráče a snažit se hrát modernější a agresivnější hokej. Do toho nám svým způsobem zapadají nově příchozí Lotyši, které už máme tři. Všichni to jsou hokejisti, kteří chtějí hrát s pukem. Doufám, že týmu dodají kreativitu, aby se náš hokej líbil," řekl ke skladbě mužstva nový generální manažer Martin Hosták.

A cíle Zlína v nové sezoně? "Co se týče ambicí, tak tam je jasný cíl, a to dostat se do první desítky a zahrát si předkolo play off. To je jednoznačný cíl. Tam už se pak uvidí, v jakém stavu tým bude," říká Martin Hosták. Berani budou i v této sezoně využívat hráčů z prvoligového Přerova. "Na soupisce máme přes pětatřicet hráčů. Hodně jich máme domluvených z prvoligového Přerova," potvrzuje sportovní ředitel Jiří Šolc.

"Filip Chytil nám určitě bude chybět celé září a není jisté, že nám ho pošlou zpět."

První změny na trase Zlín – Přerov už byly provedeny. "Před sezonou se trenéři rozhodli, že do Přerova budou uvolněni Valenta a Fořt. Opačným směrem půjdou Ferenc a Kratochvíl," odkrývá první změny Šolc a pochvaluje si spolupráci mezi kluby. "Naše spolupráce s Přerovem je téměř na úrovni farmy, opravdu kvalitní a na super úrovni," říká spokojeně.

Hodně se před sezonou diskutovala finanční situace v klubu, která nebyla zrovna růžová. To už by mělo být nyní jinak. "Co se týče ekonomiky, tak tu se povedlo přes léto stabilizovat. Oproti začátku léta je ta situace výrazně lepší, skoro bych řekl už definitivně vyřešena. V tomto ohledu panuje celkem spokojenost," pochlubil se generální manažer Beranů. Zlínští však půjdou do začátku extraligy ne zcela kompletní. V přípravě proti Jihlavě se zranil Antonín Honejsek a zranění doléčuje i Pavel Klhůfek. Jisté je pak to, že celé září bude Zlín bez Filipa Chytila.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Situaci okolo mladého talenta nastínil Martin Hosták. "Chytil odletěl na kemp New Yorku Rangers dřív. Dovezl si z Turnaje čtyř zemí zranění. V Americe se potvrdilo, že to zranění je na dobu čtyř týdnů. Uvidíme, co s ním udělají. Oni měli v plánu ho vyzkoušet, a kdyby zaujal, nechat ho v NHL. Ale těžko je oslní, když je zraněný. Brzo bych se chtěl domluvit s manažerem Rangers, jak to s Filipem vidí. Určitě nám ale bude chybět celé září a není jisté, že nám ho pošlou zpět. Rangers si ho buď mohou nechat v Americe, nebo ho vrátit do Česka. Pokud se vrátí do Česka, tak bude hrát ve Zlíně. Já doufám, že bude působit v extralize, protože si myslím, že to by mu pomohlo nejvíc," sdělil manažer ševců.

Největšími posilami pro tým jsou příchody Noska, Freibergse a Rihardse Bukartse. Poslední dva zmínění reprezentovali Lotyšsko na letošním MS. Především od mladšího bratra Robertse Bukartse si ve Zlíně hodně slibují. "V rámci možností se kádr slušně doplnil. Víme, jaká byla situace na konci sezony. Pracujeme s tím, co máme, a určitým způsobem jsme spokojeni. Soutěž ukáže, zda máme nějaký větší problém, ale já doufám, že ne," věří hlavní trenér Beranů Robert Svoboda. Zlín rozjede svou jubilejní 50. sezonu v nejvyšší soutěži v pátek od 17:30 na ledě Vítkovic.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Kádr Aukro Berani Zlín 2017-18

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.

Obránci: Jakub Ferenc, Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Oldřich Horák, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Filip Chytil, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Antonín Honejsek, Radoslav Illo, Jiří Karafiát, Pavel Klhůfek, Matouš Kratochvíl, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, David Šťastný, Jan Václavek, Ondřej Veselý.

Příchody do Aukro Berani Zlín

Tomáš Valenta (Zvolen)
David Šťastný (Přerov)
David Nosek (Třinec)
Pavel Klhůfek (Zvolen)
Tomáš Fořt (Olomouc)
Ralfs Freibergs (Riga)
Radoslav Illo (Missouri)
Rihards Bukarts (Springfield)

Odchody z Aukro Berani Zlín

Petr Holík (Čerepovec)
Roman Vlach (Olomouc)
Oldrich Kotvan (Mladá Boleslav)
Robert Říčka (Sparta Praha)
Miroslav Blaťák (ukončil kariéru)
Ondřej Holomek (Vsetín)
Jiří Marušák (ukončil kariéru?)

Příprava Aukro Berani Zlín 2017-18

02.08. HC Slovan Bratislava – Aukro Berani Zlín 4:6 (Ondráček, Řezníček, Popelka, Okál, Kubiš, Zagrapan)
08.08. Aukro Berani Zlín – HC Olomouc 2:1 (Gago, Honejsek)
10.08. Aukro Berani Zlín – HC Kometa Brno 1:2 sn (Chytil)
15.08. Aukro Berani Zlín – Orli Znojmo 5:2 (Popelka, Honejsek, Fořt, Žižka, Sedláček)
16.08. Aukro Berani Zlín – HC Slavia Praha 4:0 (Žižka, Nosek, Pšurný, Chytil)
17.08. HC ZUBR Přerov – Aukro Berani Zlín 4:3 pp (Popelka, Horák, Honejsek)
22.08. Aukro Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 3:5 (Popelka, Sedláček, Okál)
24.08. Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 3:2 sn (Roberts Bukarts, Nosek, Freibergs)
29.08. HC Dukla Jihlava – Aukro Berani Zlín 3:1 (Žižka)
31.08. HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 2:3 (Kovařík 2, Ondráček)

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz