Zlín už je desátý. Stále to ale bude neuvěřitelně těžké, ví Kašík

Foto: hokej.zlin.cz

Dramatická bitva až do posledního nájezdu. Nic pro kardiaky. Zlín bojuje o předkolo a play-off pro něj už tak trochu začalo. Jen výhry ho mohou posunout na vytoužené mety. Díky vítězství nad Chomutovem se mu to povedlo. Aspoň zatím. Ševci se vyškrábali na 10. místo a vše tak mají ve svých rukou. Nic lehkého to ale nebude, což potvrzuje i hrdina utkání Libor Kašík.

Fanshop

„Škoda, že jsme neuhráli tři body. Jednu přesilovku jsme tam ustáli a pak jsme dostali ke konci gól. Možná bychom uhráli i tři body, což by bylo lepší. Já jsem říkal, že je důležité vyhrát tři zápasy ze čtyř. Teď je to tedy dva ze tří a uvidíme. Snad nám to bude stačit. Je to pořád boj a neuvěřitelně těžké pro nás, i pro ostatní kluby, co jsou kolem nás," komentuje situaci kolem 10. místa Kašík, který měl celý zápas o zábavu postaráno. Navíc musel čelit osmi sérií nájezdů.

Třikrát proti němu jel Poletín, dvakrát Vondrka s Růžičkou a jednou to zkusil i mladík Lauko. Uspěl jen Poletín ve 3. sérii. Jeden šikovný hráč vedle druhého. „Já jsem nad tím nepřemýšlel. Šel jsem do toho s klidnou hlavou a chtěl si užít nájezdy. Tři třetiny jsme odedřeli i s prodloužením a nájezdy jsou takový bonus. Tentokrát to vyšlo a jsem za to strašně rád," těšilo zlínského brankáře, jenž přiznal, že hráče soupeře nastudované vůbec nemá. „Ríša Hrazdíra (trenér brankářů, pozn. autora) mi řekl, že mi radit nebude, protože bych nad tím akorát přemýšlel. Říkal, ať chytám, jak umím a to byla asi nejlepší rada, co mi mohl dát."

„Ríša Hrazdíra mi řekl, že mi radit nebude, protože bych nad tím akorát přemýšlel. Byla to asi nejlepší rada, co mi mohl dát."

Kašík má nájezdy rád, ale jen pod jednou podmínkou. „Když se vyhraje, tak je to má oblíbená disciplína," směje se a chválí lotyšského spoluhráče Bukartse, který nájezdy v 8. sérii nakonec rozhodl. „Jsem rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Jeli šikovní hráči na obou stranách a měli trochu smůlu, že jim to nepadalo. Buky zachoval chladnou hlavu a nějak to tam propasíroval," říká spokojený gólman, který v zápase čelil 40 střelám soupeře. Dlouho navíc držel naději Zlína, že si z utkání odnese tři body.

Ovšem čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby překonal Kašíka Růžička. „Byl jsem tam rychle, ale bohužel to nezpracoval, jak by chtěl a pak to tam vypustil směr brána a trochu i se štěstím to prošlo do brány," štvalo čtyřiadvacetiletého odchovance Zlína. Ševci navíc po 1. třetině vedli 2:0. „Chomutov hrál ve výborném tempu. Nevím kolik to skončilo na střely, ale tlačili to hodně do brány a taky tou poctivou hrou to srovnali," uznává kvalitu soupeře Kašík, jenž se svými spoluhráči vyhlíží další utkání. Berany totiž čeká Olomouc, což bude nesmírně důležitý zápas v honbě za předkolem. 

„I když si třeba řekneme, že nás čekají Vary a Olomouc, tak ty týmy hrají fakt skvěle."

„Můžeme si to uhrát sami, ale bude to neuvěřitelně těžké. I když si třeba řekneme, že nás čekají Vary a Olomouc, tak ty týmy hrají fakt skvěle. Už nás letos párkrát porazili a bude to neuvěřitelně těžké. A do toho ještě Hradec. Je to sice v našich rukách, ale strašně těžké," poukazuje hrdina utkání na fakt, že v případě výher ve všech utkání, by si Zlín zajistil postup, bez ohledu na ostatní kluby.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz