Zlín uhájil výhru a poskočil na šesté místo. Teď bych to ukončil, směje se Kašík

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

9. prosince 2017, 11:30

Michal Sedláček

Nejprve radost a klid. Poté nervy a drama. Zlín sehrál s Libercem skvělou první třetinu. Do sítě Romana Willa napadaly z třinácti střel tři góly a liberecký brankář se pakoval na střídačku. Zlín pak navíc ve 33. minutě zvýšil na 4:0 a zdálo se být hotovo. Ovšem nebylo. Ani zdaleka. O dvě minuty později totiž snížil Kvapil a ve třetí třetině přidali hosté další dvě trefy. Rázem to tak bylo jen o gól a ševci se až do samého závěru klepali o výsledek.

Fanshop

"Ono se to nabízelo jako dobrý příběh. My jsme taky zápasy letos kolikrát dotáhli ve třetí třetině. Já jsem věřil, že to dopadne dobře, ale je pravda, že nás zatlačili hezky těch posledních deset minut," pochválil liberecké snažení nejlepší hráč zápasu Antonín Honejsek. Severočeši si skutečně vytvořil velký tlak. Zlín zavřeli v obranném pásmu a domácím pořádně zatopili. Zásluhu na tom má i odvážný tah kouče Filipa Pešána. Ten zhruba jedenáct minut před koncem, za stavu 1:4, odvolal brankáře a Liberečtí to zkoušeli v šesti.

"Něco takového jsem zažil jenom jednou a to bylo ještě v první lize. Zápas byl 2:2 a tým potřeboval uhrát výhru, aby se dostal do play-off. Taky takto odvolali gólmana, ale my jsme jim dali na 3:2 a díky tomu jsme vyhráli. Ale aby ho už odvolali v 50. minutě, tak to jsme ještě nezažil," kroutí hlavou brankář Libor Kašík, který pochytal 35 střel Liberce. Hosté pak power-play přetavili v gól a poslali Januse zpět do branky. To se psala 53. minuta utkání.

"Něco takového jsem zažil jenom jednou a to bylo ještě v první lize. Zápas byl 2:2 a tým potřeboval uhrát výhru, aby se dostal do play-off."

Poté se ještě v čase 57:53 prosadil Petr Jelínek a Tygři byli zpět už jen o gól. Znovu tak Janus zamířil na střídačku a Zlín se musel bránit. "Pasivní jsme ale nebyli. Řekli jsme, že nebudeme hrát pasivně, jenže jsme prohráli většinu buly, oni to pak vždy nahodili, ale pasivní jsme nebyli. To jsme si zakázali," odmítá Honejsek. Právě on mohl dát Beranům klid na hokejky jenže nedokázal puk namířit do opuštěné liberecké klece.

"Měli jsme tam několik pokusů do prázdné branky. Já, Fořták (Tomáš Fořt) a Pajá Kubiš jsme netrefili prázdnou bránu, čímž by ten zápas skončil. Tam se ten zápas lámal. Třikrát jsme měli šanci zápas rozhodnout, ale bohužel, šestí jsme v tom neměli a je dobře, že jsme to zvládli," říká autor dvou gólových nahrávek. Ševci se tak díky výhře vyhoupli na šesté místo tabulky a nyní je čeká pauza až do 20. prosince. V neděli už totiž nehrají. Zahálet však určitě nebudou. Především pak Libor Kašík, který si pravidelně přidává a kromě tréninků s týmem, se připravuje i individuálně.

Kašík: Tři body před repre pauzou jsou obrovsky důležité pro psychiku

"Já síly dobíjím aktivní regenerací. Nemůžu jenom sedět, potřebuji se hýbat. Mám kondičního trenéra, kterého využiju. Určitě si půjdu několikrát zaběhat a i na led. Jde ale i o to, že se nemusím tolik soustředit na zápasy a nepotřebuji být tolik zkoncentrovaný. Zajdu si i do wellnessu a na masáž. Aktivní regenerace je rozhodně lepší, než se někde válet," doporučuje Libor Kašík, který je nejvytíženějším brankářem celé extraligy.

Po zápase byl navíc ve velmi dobré náladě, jak je u něj po výhře vždy zvykem. Jelikož se Zlínu podařilo usadit na 6. příčce, zaručující play-off, přišel i s návrhem pro řídící orgány extraligy. "Stopl bych teď konec a šli bychom rovnou do play-off. Myslím si, že by to pro nás mohl svaz udělat, bylo by to super. Vůbec bych se na ně nezlobil," směje se pětadvacetiletá opora ševců a pak zvážní. "V tabulce je to strašně našlapané. Stačí prohrát dva, nebo tři zápasy a můžete se sbalit. Nevím, jestli jsem za poslední roky zažil takovou vyrovnanost. Proto to byl důležitý zápas a za výhru jsem jenom rád," říká Libor Kašík.

Sestřih utkání 29. kola TELH: Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 4:3

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz