Zlín si pojistil Freibergse a Honejska. Udrží Kašíka, Bukartse či Šťastného?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vedení extraligového Zlína svolalo na pondělní dopoledne mimořádnou tiskovou konferenci, na níž si pojistilo služby dvou klíčových hokejistů. Obránce Ralfse Freibergse a útočníka Antonína Honejska. Lotyšský reprezentant se upsal na další dva roky, na střelce klub uplatnil opci.

Fanshop

„Pojistili jsem si tak dva klíčové hráče pro další sezonu. Nechtěli jsme zaspat tu možnost, už se snažíme pracovat na kádru pro příští ročník,“ prozrazuje generální manažer Martin Hosták k novým podpisům Antonína Honejska a Ralfse Freibergse.

„Netroufnu si tipovat, jestli se povede dojednat smlouva s Kašíkem a Bukartsem.“

Honejsek v probíhajícím ročníku vstřelil už čtrnáct branek a navrch přidal jedenáct nahrávek. „Nikdy nemůžete být spokojený. První polovina sezony byla z osobního pohledu lepší, ale to zase tolik nevadí, hlavní je totiž týmový úspěch,“ má jasno.

Produktivní je také lotyšský bek, který nasbíral jen o tři body méně než Honejsek. „Měl jsem i jiné nabídky, ale jsem tu spokojený, rodina to tady má taky ráda, takže nebyl důvod odcházet. Jednání bylo rychlé,“ sděluje po podpisu nového kontraktu.

Foto: hcverva.cz

„Dají se očekávat podpisy i dalších hráčů, jednáme v podstatě s celým kádrem. Postupně tedy budeme oznamovat další jména a ty dílky budou do sebe zapadat. Honejsek s Freibergsem určitě nejsou poslední,“ prozrazuje zlínský generální manažer.

Hosták se bude snažit udržet hlavně klíčová esa Libora Kašíka a Robertse Bukartse, což bude nejspíš těžký úkol. O Kašíka se podle Sportu zajímá hlavně Sparta, ale ve hře jsou i Vítkovice nebo zahraničí, o lotyšského kanonýra údajně zase stojí Oceláři.

Aukro neuplatnilo opci, Berani jednají s dalšími partnery

„Netroufnu si tipovat, jestli se povede dojednat smlouva s těmito dvěma hráči. Každopádně do konce sezony žádný hráč odcházet nebude,“ zdůrazňuje Hosták, který bude usilovat také o setrvání Davida Šťastného. Toho prý chce Mladá Boleslav.

Aby toho nebylo málo, společnost Aukro neuplatnila opci, a tak ve Zlíně přišli o hlavního partnera. „S Aukrem stále jednáme, sice neuplatnili opci, ale spolupráce je možná. Jednáme s dalšími partnery, ale nyní nebudu říkat nic konkrétního,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz