Zlín posiluje! Má dalšího Bukartse, Freibergs a Illo uspěli na zkoušce

Foto: alchetron.com

21. srpna 2017, 11:37

Adam Bagar

Zlín hlásí výraznou posilu do ofenzivy. Z AHL se do extraligy stěhuje mladý útočník Rihards Bukarts, jenž je bratrem střelce Robertse. Lotyšskou kolonii pak doplní bek Ralfs Freibergs, který stejně jako slovenský forvard Radoslav Illo uspěl na zkoušce. Klub o novinkách informoval na pondělní tiskové konferenci.

Fanshop

Jednadvacetiletý Rihards Bukarts hrál poslední čtyři roky v zámoří, kde si postupně vyzkoušel juniorskou WHL, AHL a ECHL. Teď se ale upsal Zlínu a poprvé v kariéře bude působit v nejvyšší české soutěži. "Měl jsem nabídky z KHL a Ameriky, ale rozhodl jsem se pro Zlín. Jsem moc rád, že jsem tady," uvedla čerstvá posila Beranů.

Lotyšský reprezentant si splní obrovský sen, zahraje si ve stejném klubu jako jeho starší bratr Roberts, který na jihovýchodě Moravy působí už třetím rokem. "Roberts je můj mentor a vzor. Jsem šťastný, že si s ním zahraju. Můžu se od něj hodně naučit. Doufám, že to bude přínosem jak pro mě, tak i pro Zlín," prozradil Bukarts.

"Brácha je spíš chytřejší a dobře střílí, já jsem naopak o něco rychlejší."

Nabízí se otázka, zda si lotyšští bratři zahrají spolu dokonce v jednom útoku. "Není moc na mě, jestli chci hrát s bráchou v jedné pětce. Nechejme to na trenérech," řekl Rihards Bukarts, jenž je prý jiným typem hráče než zkušenější Roberts. "Brácha je spíš chytřejší a dobře střílí, já jsem naopak o něco rychlejší," sdělil novinářům.

Hlavní trenér Robert Svoboda si od mladého Lotyše hodně slibuje, stejně jako od jeho krajana Ralfse Freibergse a slovenského útočníka Radoslava Illa. "Ten dobře doplnil mančaft. Myslíme si, že bude přínosem. Stejně tak Ralfs Freibergs bude velkým přínosem jako ofenzivní zadák," pokyvoval na tiskovce šéf zlínské střídačky.

Zlínský kádr je uzavřen, otazník visí jen nad Filipem Chytilem

Všechny tři posily se Beranům upsaly na následující sezonu 2017-18. Zatímco Freibergs s Illem uspěli na zkoušce, klub se musel rozloučit s Markem Zagrapanem, jenž si nevybojoval místo v sestavě. Bleskově si však našel nové angažmá. Slovenský hokejista bude hrát druhou nejvyšší švýcarskou soutěž, plácl si s Winterthurem.

"Kádr je uzavřen. Máme několik hráčů na střídavý start a můžeme je využít," doplnil sportovní manažer Jiří Šolc s tím, že devatenáctiletý talent Jiří Karafiát začne příští sezonu v prvoligovém Vsetíně. Jediný otazník tak visí už jen nad mladým útočníkem Filipem Chytilem, který v červnu uspěl na draftu a upsal se New York Rangers.

Aktuální kádr Aukro Berani Zlín

Brankáři: Libor Kašík, Tomáš Štůrala.

Obránci: Ralfs Freibergs, Daniel Gazda, Oldřich Horák, Martin Matějíček, David Nosek, Martin Padrnos, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Tomáš Žižka.

Útočníci: Rihards Bukarts, Roberts Bukarts, Filip Chytil, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Antonín Honejsek, Radoslav Illo, Jiří Karafiát, Pavel Klhůfek, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Michal Popelka, Pavel Sedláček, David Šťastný, Jan Václavek, Ondřej Veselý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz