Zlín měnil s Olomoucí. Na Hanou poslal Vlacha, získal Ostřížka

Foto: hokej.zlin.cz, hc-olomouc.cz

Týmy Zlína i Olomouce se v letošní sezoně trápí. Obě mužstva se proto rozhodla ke vzájemné výměně, která by měla pomoct k oživení ve zbytku extraligového ročníku. Na Hanou míří útočník Roman Vlach, opačným směrem forvard David Ostřížek. Celá výměna proběhne na základně hostování, to bude platit do konce aktuální sezony.

Fanshop

Olomouc ani zdaleka nepřipomíná ten tým, který vloni přímo postoupil do play off. Zlínu se stejně jako v předchozích dvou letech nepovedl začátek, ovšem ani v následujícím průběhu sezony se mu nedaří vyšplhat se tabulkou nahoru. Oba moravské celky, které proti sobě nastoupily v úterý v rámci dohrávky 37. kola nejvyšší soutěže, se proto dohodly na vzájemné výměně do konce sezony, která by měla oběma mužstvům prospět.

Ševci poslali na Hanou sedmadvacetileté křídlo Romana Vlacha, který se v letošní sezoně zatím trápí. V 35 utkáních zaznamenal 13 bodů za osm branek a pět asistencí. Opačným směrem putuje šestadvacetiletý David Ostřížek, který se do Olomouce vrátil po nepříliš úspěšném dvouletém působení v brněnské Kometě. Na Hané měl plnit roli tahouna, v 31 utkáních však zapsal jen 14 bodů za tři trefy a 11 gólových nahrávek.

Výměnu iniciovala Olomouc, oba hráče čeká v TELH čtvrté angažmá

Podle oficiálních webových stránek inicioval výměnu olomoucká celek, zlínské vedení s touto nabídkou souhlasilo. „Výměna vyplynula ze současné situace obou klubů. Pro nás je David vhodným typem hráče, silově disponovaný. Pro Romana se naskýtá šance, ukázat se v jiném klubu,“ řekl v tiskové zprávě pro web beranů Robert Svoboda, jeden z trenérů týmu PSG Zlín.

Pro Romana Vlacha to bude již čtvrté extraligové angažmá v kariéře. V sezoně 2012/13 hostoval v Liberci a Karlových Varech, v lázeňském městě posléze na následující ročník podepsal jednoletou smlouvu. Před sezonou 2014/15 se však vrátil do rodného Zlína, kde přijal nabídku na dvouletou smlouvu s opcí. Urostlý David Ostřížek dříve působil v Třinci a ve zmíněných týmech Brna a Olomouce. Na Hané má platnou tříletou smlouvu. 

V obou celcích už k alespoň částečným změnám v průběhu aktuálního extraligového ročníku došlo. Hanáci v listopadu zkoušeli královéhradeckého obránce Karla Plášila, v mužstvu kouče Zdeňka Venery ale nezůstal. Zlínští pak v prosinci měnili obránce se Znojmem, zpět do kádru získali Dalibora Řezníčka, do týmu z mezinárodní soutěže EBEL poslali Antonína Bořutu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz