Zlín chce kreativitu, tak přivedl Lotyše. Vyjde mu tato sázka?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

10. září 2017, 13:58

Jan Šimek

Když do Zlína přišel Roberts Bukarts, působil jako zjevení. V Tipsport extralize ofenzivní dravec zářil. Střílel góly, nahrával na ně. V létě se dočkal příchodu svých krajanů. Berani angažovali jeho mladšího bratra Rihardse a navrch ofenzivně laděného obránce Ralfse Freibergse. Vyjde Zlínu lotyšská cesta? Úvodní duel sezony v Ostravě naznačil, že by to mohlo fungovat. Vždyť Vítkovic ještě 72 sekund před koncem vedly, ale pak zaúřadovali zlínští Lotyši.

Fanshop

Nejprve Roberts Bukarts nabil Freibergsovi, který od modré propálil Bartošáka, a šlo se do prodloužení. V něm při oblíbené přesilovce čtyři na tři režisér Roberts Bukarts rozjel akci, na jejímž konci byl Šťastný a obrat Beranů byl na světě.

„Můj gól byl možná důležitý, ale potřebovali jsme hlavně výhru a dobrý start sezony. Vyhráli jsme zápas. Hráči jsou spokojeni, trenéři taky. Musíme ale makat dál,“ velí obránce Ralfs Freibergs. Ten přišel coby zadák, který umí podpořit útok, což v Ostravě jasně prokázal. „Bude velkým přínosem,“ vytušil už před startem ročníku zlínský kouč Robert Svoboda.

Lotyši jsou v Česku žádaným zbožím. Rozhodující poměr cena / výkon je u těchto hráčů velmi zajímavý. Co si od angažování lotyšských hráčů slibuje nový generální manažer Zlína Martin Hosták?

„Budeme více sázet na mladší hráče a snažit se hrát modernější a agresivnější hokej. Do toho nám svým způsobem zapadají nově příchozí Lotyši, které už máme tři. Všichni to jsou hokejisti, kteří chtějí hrát s pukem. Doufám, že týmu dodají kreativitu, aby se náš hokej líbil,“ prohlásil.

V jedné formaci se sešli bratři Bukartsové – starší Roberts a mladší Rihards. Ten je mezi českou elitou nováčkem. „Oba znám, je to fajn mít ve Zlíně lotyšské spoluhráče,“ pokyvuje bek, který reprezentoval Lotyšsko na letošním světovém šampionátu.

Freibergse přivedli Berani z Rigy, Rihards Bukarts se vrátil do Evropy ze zámořského Springfieldu. „Roberts je můj mentor a vzor. Jsem šťastný, že si s ním zahraji. Můžu se od něj hodně naučit. Doufám, že to bude přínosem jak pro mě, tak i pro Zlín,“ prozrazuje Bukarts.

Díky výrazné pomoci Lotyšů zlomili zlínští hokejisté prokletí a poprvé od roku 2013 zvládli úvodní duel sezony. Pokud budou v podobných výkonech pokračovat, mají se fanoušci Beranů na co těšit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz