Zlín ani KHL! Petr Holík míří z ruského Čerepovce do Mladé Boleslavi

Foto: bkboleslav.cz

27. září 2017, 12:10

Václav Jáchim

Tak tohle se nečekalo. Když Petr Holík před několika dny ukončil angažmá v ruském Čerepovci, padaly zmínky o zájmu jiných klubů z KHL, svého odchovance by rádi uvítali ve Zlíně. Ale všechno je jinak! Reprezentační útočník sice míří do Tipsport extraligy, nicméně oblékne dres Mladé Boleslavi. Holík uzavřel s Bruslaři víceletou smlouvu, pokud všechno klapne, premiéru za klub z města aut absolvuje v pátečním domácím duelu proti Litvínovu.

Fanshop

Konstruktivní útočník, jemuž zranění vzalo pravděpodobnou účast na jarním mistrovství světa v Paříži, prožil poměrně hektické dny. Holík se původně těšil na působení v KHL, jenomže první zahraniční štace nebyla podle představ. V Čerepovci stihl 10 soutěžních utkání s bilancí gólu a dvou nahrávek, poté se nevešel do sestavy v utkání s Ufou, načež klub zařadil českého útočník na listinu volných hráčů.

Jelikož se z ruské soutěže nepřihlásil jiný zájemce, došlo v Čerepovci k dohodě o rozvázání smlouvy. Klub potvrdil, že se tak stalo se souhlasem obou stran. A Holík mohl přemýšlet, co bude dál. Zájem naznačil Slovan Bratislava, ovšem kouč Miloš Říha neviděl akci reálně s ohledem na vysoký počet českých hráčů v kádru. Také Zlín bezpochyby hodně chtěl, jenomže nakonec uspěli představitelé Mladé Boleslavi.

"Petr Holík je herně výjimečná persona. Jeho příchod pro nás představuje aktuální podporu i velkou investici do budoucna,“ uvedl pro stránky boleslavského klubu sportovní manažer Luděk Bukač. "Hrajeme slušně, ale hokejistu jeho typu potřebujete vždycky. Věříme, že nám výrazně pomůže například v přesilovkách," doplnil.

"Ozvaly se Liberec, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Sparta a Zlín, který dal na současné možnosti velmi dobrou nabídku. V první fázi tam byl i Třinec. Petr si všechno promyslel a nakonec se rozhodl pro Boleslav."

Pětadvacetiletý rodák ze Zlína podepsal s vedením Bruslařů smlouvu dnes kolem poledne a ihned se připojil k novému týmu. Zástupce hráče Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest potvrdil, že zájem o reprezentačního útočníka mělo víc tuzemských klubů. "Ozvaly se Liberec, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Sparta a Zlín, který dal na současné možnosti velmi dobrou nabídku. V první fázi tam byl i Třinec. Petr si všechno promyslel a nakonec se rozhodl pro Boleslav," konstatuje Spálenka.

Holíka prý v tomto ohledu oslovilo několik faktorů. "Petrovi se líbí herní styl mužstva, role, jakou by měl dostat. I to, s kým by mohl nastupovat. Navíc Mladá Boleslav je menší město, i to hrálo při jeho volbě roli," připomíná hráčův zástupce. Teoreticky byly ve hře také možnosti v KHL. "Objevily se dvě, ovšem Petr dal najevo, že zahraniční cestu prozatím opustí. Chtěl se vrátit domů, mimo jiné proto, aby byl víc na očích reprezentačních trenérů," doplňuje Robert Spálenka.

Mezi mantinely nejvyšší soutěže hrál Holík sedm sezon, všechny absolvoval v barvách Zlína. Na kontě má 405 extraligových zápasů, 87 branek a 144 asistencí. V národním týmu zatím šikovný útočník stihl 29 utkání a 9 gólů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz